fbpx
Close

Naiste finaalis Elena Malõgina – Katriin Saar, Mark Lajal ootab vastast

Katriin Saar mängib Eesti meistrivõistluste üksikmängu finaalis neljandat korda. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti tennisemeistrivõistluste tänasele päevale vajutas pitseri vihm ja üks üksikmängude poolfinaalidest jäi lõpetamata, samuti ei õnnestunud alustada segapaarismängu poolfinaale.

Tugev ennelõunane vihmasadu lükkas mängude alguse kella 14lt 15.30-le, uus vihm, mis päevale punkti pani, algas kella 18.30 paiku. Oli üsna suur õnn, et ühel väljakul vähem kui kolme tunniga (kui arvestada ka soojendust ja kahe mängu vaheaega) suudeti pidada kaks mängu. Selle eest tuleb tänada Katriin Saart (3) ja Mark Lajalit (1), kes said vastastega kiiresti hakkama. Samal ajal jõuti teisel väljakul lõpuni pidada vaid üks kahesetiline mäng ja teises ei jõutud esimest setti lõpetada.

Saar alistas Anet Angelika Koskeli (2) 6:0, 6:1. Pikki ja tasavägiseid pallivahetusi oli, aga Saar tegi äralööke selgelt rohkem ning lihtvigu vähem ja domineeris ka võimsuse poolest. Pikad eeskäelöögid tagajoonele on Saare üks trump, aga samas lõi ta ka krosse osavalt punktiks. Kui Saar pole vormis, kipuvad need löögid pahatihti auti minema, aga täna tegutses ta peaaegu eksimatult.

Saar ise ütles, et mäng ei olnud võib-olla nii ühepoolne kui numbrid näitavad, aga kuna ta teeb ka Koskeliga trenni, siis tunneb vastast hästi. “Mul oli päris pikk võistluspaus ja rahvusvahelistel turniiridel ei suutnud veel tundmatute vastastega nii hästi kohaneda, aga täna tuli kõik hästi välja,” sõnas ta. Saar osaleb ainult üksikmängus. “Nii tuleb välja, et keskendun tõesti selle mänguliigi võitmisele. Ma ise ei teinud kellelegi ettepanekut paari mängida ja keegi ei teinud ka mulle ning nii läkski, et paarismängudes seekord kaasa ei tee.”

Teises poolfinaalis alistas Elena Malõgina (1) Helena Narmonti (4) 7:6 (1), 6:1. Nagu tulemuski näitab, oli selles kohtumises mängu rohkem ja kaks setti kestsid ligi kaks tundi. Esimeses setis tuli Narmont kaks korda välja kahemurdelisest kaotusseisust, aga kui ta ise juhtima läks 5:4 ja 6:5, murded enam ei õnnestunud. Tie-break’is olid otsustavad Narmonti kaks lihtviga seisul 1:2. Ta ei võitnud servil kumbagi punkti ja nii see sett ja otsa ka mäng ära läks. Aga eks Malõgina oli muidugi stabiilsem.

Homsed finalistid võitsid aastatel 2018-2020 kolm tiitlit, algul kaks kord Saar ja kolmandal korral Malõgina. Omavahel on nad kohtunud aastatel 2018 ja 2020 ehk siis kumbki on võitnud korra.

Eesti esireket ja sel põhjusel ka esimesena asetatud Mark Lajal näitas tänases poolfinaalis suurepärast mängu 17-aastase Oliver Ojakääru vastu ja võitis 6:0, 6:2, 6:2. Kui Lajal teravalt ründas, oli kohe ka punkt käes. Kui Ojakäär ründas, jäi pall tihti mängu ja lõpuks ta eksis või leidis Lajal vastulöögi. Ojakäärgi võitis ilusaid punkte, aga need jäid Lajali kindla ja stabiilse esituse varju.

Esireketi ja praegu ka koondise liidri mängu iseloomustas Eesti Davis Cupi tiimi kapten-treener Ekke Tiidemann: “Mark jättis võimsa mulje. Ta oli esimesest punktist alates väga hästi mängule keskendunud ja ühtki nõrkusehetke tal ei tekkinud. Ojakäär proovis üht ja teist, aga Lajal oli sedavõrd stabiilne ja terav, et Ojakäärul ei õnnestunud oma mängu käima saada.”

Teine poolfinaal Kristjan Tamme (2) ja Kenneth Raisma (3) vahel jäi pooleli seisul 6:5 Tamme kasuks. Tammel oli võimalus enne vihma vähemalt sett võita, aga edusesisul 5:3 andis ta murde tagasi. Hetkel kumbki murdega ees ei ole, mängu jätkamisel asub servima Raisma.

scroll to top