fbpx
Close

Nadal ja Medvedev pidasid aasta ühe meeldejäävaima lahingu

– Daniil Medvedev ja Rafael Nadal / Foto: Zumapress,com/Scanpix

ATP finaalturniiril pidasid täna tulise lahingu maailma esireket Rafael Nadal (Hispaania) ja Daniil Medvedev (Venemaa).

Venemaa tennisist Daniil Medvedev oli väga lähedal karjääri esimesele võidule maailma esireketi üle. Juhtis ju Medvedev otsustavas setis 5:1 ja omas ka ühte matšpalli. Midagi sellist võis eeldada ka enne mängu, sest paljud veel mäletavad samade meeste US Openi viiesetist finaali.

ATP finaalturniiri mäng pretendeerib kindlasti aasta kolme parema mängu hulka. Vürtsi lisas fakt, et mõlemal oli võidukohustus. Ilmselgelt olid mehed väsinud tihedast ja edukast võistlusperioodist. Seda kinnitasid nende avavooru kaotused ATP finaalturniiril.

Kolmas nendevaheline kohtumine tõestas, et kui ollaksegi kurnatud, siis selleks vastasseisuks leitakse lisajõudu igal juhul. Esimeses setis oli murdepall ainult Medvedevil, mille kinkis Nadal oma kahe topeltveaga. Ent Nadalile omaselt ujus ta sellest olukorrast välja. Kiires lõppmängus läks aga Medvedev seisult 3:3 oma teed ja võitis avaseti 7:6 (3).

Teise seti alguses haaras Nadal hammastega Medvedevist kinni. Kohene servimurre sillutas tee seti võidule. Tänu teistkordsele servimurdele läks sett teenitult hispaanlasele.

“Lokaalne” ebaõnnestumine ei mõjunud Venemaa tennisistile halvavalt. Vastupidi, maailma neljas reket alustas otsustavat setti suurepäraselt. Eduseisul 4:0 omas Medvedev kahte murdepalli. Nadal oli silmnähtavalt demoraliseeritud. Seisul 5:1 teenis venelane ka matšpalli, kuid imeväel hispaanlane pääses taas. Sellest piisas, et tuua mängu pööre. Juba kaotusseisul 3:5 reetis Nadali mentaalne hoiak, et kaotajana ei kavatse ta täna platsilt lahkuda. Lõpuks purjetati kiiresse lõppmängu, kus lõppfaasis oli Nadal kindlam – 7:6 (4). Kogu mäng Nadalile tulemusega 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4).

scroll to top