Teisipäeva pärastlõunaks selgusid Pariisis esimesed kaks mängijat, kes jõudsid Prantsusmaa lahtiste poolfinaali. Need olid Karolina Muchova (Tšehhi) ja Arina Sabalenka (2).
Muchova kohtus veel viimase venelannana (kuid mitte viimase neutraalse mängijana, sest selline on ka Sabalenka) naiste üksikmängus konkurentsis jäänud Anastassia Pavljutšenkovaga. Mõlemad pidasid mullu pausi, kuid Muchova on jõudnud juba oma punktiseisu parandada ja asus enne turniiri 43. kohal. Pavljutšenkova võiks oma 333. edetabelikohaga olla suurüllataja, ent ta mängis ju kaks aastat tagasi Roland Garrosi finaalis.
Pavljutšenkov on väga hea puhta ründelöögiga mängija, aga füüsilistelt võimetelt jääb Muchovale alla. Kui tšehhitar suutis pallivahetustes hoida pinget, sai ta enamasti punkti kätte, sest venelanna ka eksis rohkem, Kuid seda osaliselt põhjusel, et ta ei jõudnud nii palju joosta. Siiski jättis Muchova esimeses setis kasutamata võimaluse servida seti võiduks, aga seisult 5:5 murdis uuesti ja hiljem tal probleeme polnud – võit kirjutati numbritega 7:5, 6:2. Üks võidu võtmetest oli kindlasti see, et Muchova tegi rohkem äralööke (21:16), sest lihtvigade osas võis eeldada, et tšehhitar teeb neid vähem (15:29).
Praegu 26-aastane Muchova jõudis esmakordselt slämmiturniiri poolfinaali 2021. aastal Austraalias, Pariisis ei olnud ta seni saanud kaugemale 3. ringist. Loos polnud üldse Muchovale armuline, aga ta suutis avaringis alistada Maria Sakkari (Kreeka, 8) ning nüüdseks on võitnud viis mängu.
Ukrainlanna Elina Svitolina, kes alustas turniiri maailma 192. reketina, on järjepanu pidanud kohtuma mängijatega, kelle koduriigid sõdivad tema kodumaaga. Kahest venelannast sai ta jagu, aga Sabalenkast mitte. Svitolina mängis väga hästi, aga jõu vastu ei saa. Ukrainlanna suutis aeg-ajalt leida vastase võimsusele rohtu, hoidis palli pikana ega lubanud Sabalenkal lihtsaid löögivõimalusi saada. Aga kokkuvõttes sellest ei piisanud, mõlemas setis tegi Sabalenka ühe murde rohkem ja võitis 6:4, 6:4. Äralöökide arv 30:7 oli liiga selgelt Sabalenka kasuks, ehkki lihtvigu tegi ta palju rohkem (37:12). Kuid vaekausi kallutasid Sabalenka kasuks sunnitud vead – tänu agressiivsemale mängule sundis ta Svitolinat eksima 34 korral, aga vastupidi 23 korral.
Traditsiooniliselt ei andnud Svitolina pärast mängu agressorriigi tennisistile kätt, ehkki Sabalenka ootas võrgu juures (erinevalt Darja Kasatkinast, kes eelmise ringi mängus juba teadis, mis juhtub ega hakanud ka ise võrgu juurde tulema). Teatud rühmale pealtvaatajatest ei meeldinud Svitolina ebaviisakus (ehkki põhjus on kõigile teada), kuid vilistati nõrgalt, sest ukrainlanna on ikkagi abiellumise tõttu nagu prantslaste oma mängija. Küsimus on ka selles, et Sabalenka on juba aastaid olnud tuuril üks populaarsemaid mängijaid, seda ammu enne sõja algust.
Eurospordi ekspert, 18-kordne slämmivõitja Chris Evert imetles Sabalenka ründelööki. “Tal on nii tugev löök, et ei pea seitse korda ründama, enne kui pall maha jääb. Ta teeb selle ära paari-kolme löögiga. Lisaks on tal ka liikumine piisavalt hea,” ütles Evert. Tuleks lisada, et palju stabiilsemaks on viimase aasta (alates 2022 kevadest) jooksul muutunud Sabalenka serv. Ta tegi täna ainult 3 topeltviga ja seda oli isegi ühe võrra vähem kui Svitolinal. 2022. aasta alguses oli ta serviga hirmsasti hädas ja mõnes mängus tegi üle 20 topeltvea.
Sabalenka on tegelikult maailma jooksvas edetabelis esireket, aga kui Iga Swiatek (Poola) kaitseb tiitlit, ei saa valgevenelanna temast mööda. Swiatekile piisab ka sellest, kui ta jõuab finaali, aga Sabalenka poolfinaalis kaotab.