fbpx
Close

Milline kuulus tennisist on veel seotud jõuludega?

Rafael Nadal pärast tänavuse US Openi võitu. Foto: AFP/Scanpix

Kui kirjutasime äsja, et Anett Kontaveit sai 24-aastaseks jõululaupäeval, siis on samal päeval sündinud ka teisi tuntud inimesi, esmalt muidugi Jeesus Kristus.

Aga kui mõni kahtleb Jeesuses kui reaalselt elanud isikus, siis Eestis on näiteks tuntud jõululaps ka lauljatar Maarja-Liis Ilus, kes sündis täpselt 15 aastat enne Kontaveiti. Ent ka poetess Lydia Koidula (sündinud Jannsen), kes tuli ilmale 1843. aasta jõululaupäeval. Või Soome ekspresident Tarja Halonen, sada aastat Koidulast noorem.

Tuntud Eesti sportlasi, kes sündinud 24. detsembril, kuigi palju polegi, lisaks Anettile võib mainida Ukrainas 1970. aasta jõuluaupäeval sündinud seitsmevõistlejat Larissa Netšeporukki, kes alates 90ndate keskpaigast Eestit esindas, või kolmikhüppaja Jaanus Uudmäed (1980). Maailmas on ehk parimad näited meie olümpiavõitja Ants Antsoni kaasaegne Erhard Keller (Saksamaa, 1944), kes võitis kiiruisutamises kulla neli aastat pärast Antsonit ehk 1968, ja Soome hokimeest Timo Jutilat, kes on 1995. aasta maailmameister.

Ometi on üks maailmakuulus tennisist ja kõigist eelpoolnimetatutest tuntum (muudele saavutustele lisaks 2008. aasta olümpiavõitja) atleet otseselt seotud jõuludega. Kui olete kuulnud jõululaulu “Feliz Navidad”, siis hispaania keelest tõlgituna see tähendab Merry Christmas ehk Häid Jõule. Aga katalaani keeles pole jõulud mitte “navidad” vaid “nadal”! Seega on praeguse maailma esireketi nimi eesti keelde tõlgituna Rafael Jõulud. Seda enam, et Mallorca saar, kus Nadal sündis, on ajalooliselt katalaanikeelne piirkond.

Soovime siis Anett Kontaveidi kõrval täna õnne ka Nadalile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top