fbpx
Close

Metsik! Anett Kontaveit andis Belinda Bencicile vaid ühe geimi!

Võit ongi käes! / Foto: AP/Scanpix

Ükskõik, mida võis ennustada enne kuuendana asetatud Belinda Bencici (Šveits) ja Anett Kontaveidi (28) mängust, kuid igal juhul mitte seda, et Eesti esireket võidab 6:0, 6:1!

See mäng oli mõlemapoolselt erakordne: Anettil tuli praktiliselt kõik välja, võib-olla ainult kolm topeltviga oli liiast, aga see on siin ainult mõne halva asja otsimine – tegelikult ei olnud Kontaveidi mängus mitte ühtki miinust. Bencic seevastu oli ebakindel, eriti algul, kui ta jäi 14 minutiga 0:5 taha. Kahe esimese servigeimi järel oli Bencici esimese pallingu õnnestumisprotsent ainult 27. Hiljem ta parandas ennast, kuid ta oli lasknud vastasel hoogu minna ja Anett võitis päris palju punkte ka Bencici õnnestunud servi järel.

Kui tuua teisest setist välja mõned põnevamad momendid, siis eduseisul 3:1 tegi Anett kaks topeltviga ja andis vastasele šansi, aga mitte murdepalli. Ning lõpuks Bencici servigeim seisul 4:1, kus Kontaveidil jäid väga head ründevõimalused esimestel murdepallidel kasutamata, aga lõpuks ta murdis ikkagi vastase pallingu. Aga Bencici murdepallide reas “ilutseb” ümmargune null – tal polnudki neid.

Anett tegi selles kohtumises 21 äralööki ja ainult 7 lihtviga. Kuna neist seitsmest kolm olid topeltvead, siis pallivahetustes eksis Eesti esireket ainult neli (!) korda. Olgu, pisut aitas sellele kaasa Bencici ebaõnnestunud mäng, aga see arv on üllatavalt väike. Šveitslanna tegi 11 äralööki, mis lühikese mängu kohta polegi vähe, aga 18 lihtviga. Kuna Anett viimastes geimides enam nii hästi ei servinud kui algul, siis esimese servi õnnestumisprotsent oli lõpuks üsna võrdne: Kontaveit 58 ja Bencic 55%. Aga Anett võitis esimeselt servilt 86% (jälle hiilgav!) ja vastane 50% punktidest.

Vaadake mängu statistikat siit.

Belinda Bencic (vasakul) suutis käesurumisel manada näole siiski viisaka naeratuse.
/ Foto: AFP Scanpix

Kuid mängu kokku võttes võib öelda, et need numbrid on siin liigsed. Peamine oli see, et Anett esitas täieliku hiilgepartii. Kas see nüüd tähendab, et ta on turniiri suurfavoriit? Kindlasti mitte, sest meenutame tema eelmist kohtumist Sara Sorribes Tormoga, mis ei kuulunud sugugi Anetti paremate mängude hulka, aga õnneks oli vastane seal liiga nõrk.

Ent juba on ka teada, et Kontaveit kohtub 1/8 finaalis 18-aastase Poola tõusva tähe Iga Swiatekiga, kes võitis Donna Vekici (Horvaatia, 19) 7:5, 6:3. Maailma edetabelis 56. kohal asuv Swiatek tegi selles mängus 29 äralööki, ent ka 24 lihtviga. Kontaveidi ja Swiateki senise ainsa omavahelise mängu võitis mullu augustis Cincinnati turniiril eestlanna 6:4, 7:6.

– Anett Kontaveit pole üksi. Talle elavad kaasa teiste seas ka Tallinki juht Paavo Nõgene, Eesti Tennise Liidu president Enn Pant, Sergei Sinitsõn, ETL-i asepresident Peter Roose ja ETL-i peasekretär Allar Hint / Foto: Erakogu

Suure slämmi turniiri 1/8 finaali jõudis Anett neljandat korda. Esimene kord oli juba üsna ammu – 2015. aasta US Openil -, aga kaks järgmist järjest 2018. aasta esimeses pooles – Austraalias ja Prantsusmaal. Mäng toimub kindlasti esmaspäeval, aga ajakava saab teada alles homme hommikul.

scroll to top