fbpx
Close

Melbourne’i reedene ajakava selgumas, Kontaveit mängib öösel, Kanepi hommikul

– Loodetabasti saavad Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Melbourne’is turniri jätkata. / Foto: Karl Toomsoo

Nüüd juba kinnitatud andmetel peetakse kahe naiste turniiri, Gippsland Trophy ja Yarra Valley Classicu kõik mängud reedel Margaret Court Arenal, kus vihma korral on võimalik katus peale tõmmata.

Kuna veerandfinaale on kahe turniiri peale kokku kaheksa ja esimene mäng algab kohaliku aja järgi kell 10, peaksid kohtumised kindlasti venima üle kesköö, aga seekord mängitakse kolmanda seti asemel pikk tie-break. Nii võiks eeldada, et mängude keskmine pikkus jääb kuskil 1,5 tunni kanti ja viimane kohtumine algaks siis mängudevahelisi pause arvestades kella 22 ajal (Eestis kell 13).

Enne peetakse Yarra turniiri kohtumised ja seejärel Gippsland Trophy mängud, mille seas Kaia Kanepi ja Karolina Muchova (Tšehhi, 8) tulevad väljakule teisena ehk siis kokkuvõttes kuuendana. Eeldatavalt võib Eesti aja järgi Kaia mängu algusajaks pakkuda kell 9.30, aga pigem siiski natuke hiljem.

Anett Kontaveit mängib Grampians Trophy turniiri Austraalia aja järgi hommikul ja meie aja järgi öösel 3.30 paiku, sest tema kohtumine Bethanie Mattek-Sandsiga (USA) on paigutatud 3. väljaku teiseks mänguks. Esimene algab kell 2 öösel ja ka sellel turniiril mängitakse otsustava seti asemel pikk tie-break. Taoline reglement on õigustatud selles mõttes, et siis ei pea tennisistid vahetult enne Australian Openi algust liiga pikki mänge pidama.

Ja lõpuks ka ilmaprognoosist. Vihma pakutakse kohaliku aja järgi ööseks, aga hommikul tuleb sajule umbes viietunnine paus. Kella 13 ajal (Eestis kell 4) peaks uuesti sadama hakkama, kuid õhtupoolik on taas ennustatud kuivana. Nii on ka võimalik Anetti mängu lükkumine kohaliku aja järgi õhtupoolikule, mis võib tähendada, et mõlemad eestlannad mängivad samaaegselt. Väidetavalt kaalutakse ka siseväljakute kasutuselevõtu võimalust, Melbourne Parkis on selliseid väljakuid olemas kaheksa.

Esialgset ajakava saate näha siit.

scroll to top