fbpx
Close

Märten Tamla: ühe õnnetus oli teise õnn

– Eesti naiskond / Foto: Toomas Kuum

Eesti naiskonna treener-kapten Märten Tamla ohkas kergendatult, et püsimajäämine FedCupi I gruppi tuli lihtsamalt, kui ta eile oli kartnud.

“Taanlaste tugev noormängija Clara Tauson jäi haigeks. Eks selle kohta võib öelda, et ühe õnnetus oli teise õnn. Tõenäoliselt oleks Tauson olnud Eesti teise numbri vastu kerge soosik,” ütles Tamla, kes valis esimeseks kohtumiseks Valeria Gorlatši. Kuna tulemus – võit Hannah Viller Mölleri üle – oli positiivne, võib otsust õigeks lugeda. “Mulle oli juba varem selge, et Gorlatš on teise numbrina üksikmängus parim valik. Kuid ma ei pannud teda vahepeal mängima, sest pärast pikka pausi ta ei ole füüsiliselt nii heas vormis, pidi puhkama otsustavaks mänguks.”

Anett Kontaveit alustas just neil minutitel teekonda Doha suunas, kus ta järgmisel nädalal mängib WTA Premier taseme turniiril. “Anett tõi vajaliku võidu ära, aga see polnud tema parim mäng,” iseloomustas Tamla Kontaveidi 6:1, 6:4 võitu Karen Barritza üle. “Ta tundis kohustust võita ja soovis kangesti paarismängu vältida. Aga lõpuks piisas Aneti paremast baastasemest, et see mäng ära võtta.”

scroll to top