Markus Valtson Soomes mõlemas mänguliigis poolfinaalis

– Markus Valtson mänguhoos / Foto: Erakogu

Soome Vierumäkil toimunud Cinia Next Gen Tour Tennis Europe 16 turniiril osutus eestlastest edukaimaks Markus Valtson, kes jõudis nii üksik- kui paarismängus poolfinaali. Tõsi, tabel oli seekord nii poistel kui tütarlastel harjumatult hõredavõitu: poisse osales 22 ja tüdrukuid 21.

Valtsonil tuli poolfinaali saamiseks alistada kaks vastast ning sellega tuli ta kenasti toime. Teise paigutusega eestlane alistas Eevert Heliskoski 6:3, 6:2 ning Miro Savolaineni 6:2, 6:2. Seejärel tuli vastaseks favoriidi staatuses Leo Stenlund (kõik Soome) ning Valtsonil tuli tunnistada põhjanaabri 6:2, 6:1 paremust.

Tabelisse esimesena asetatud Kaspar Lusti sai pidada vaid kaks kohtumist. Kuid õnnetuseks sai ta esimeses kohtumises norralase Oskar Gedde-Dahl Ekjordiga platsil viibida vaid soojenduse ja ühe geimi jagu, sest Ekjord andis pärast kaotatud avageimi Lustile loobumisvõidu.

Kuigi Lusti veerandfinaal Lassi Vepsäläisega kestis kolm tundi, jäi lõpuks peale soomlane 6:3, 5:7, 6:4.

Eestlastest said võidu kirja veel Trevor Marten Lääne, kes võitis soomlast Emil William Langströmi 7:6 (0), 6:1 ja Rasmus Stalmeister, kes avavoorus vaba olnuna alistas teises ringis just kaasmaalase Lääne 6:1, 6:4.

Tütarlaste turniiril sai ainsana Eesti piigadest võidurõõmu maitsta Kaisa Mahlapuu, kes avavoorus alistas soomlanna Laura Karviala 6:2, 6:2. Nii Kendra Aidla kui Kirke-Liis Maisa teise ringi ei jõudnud.

Paarismängus jõudsid Valtson/Stalmeister nelja parema sekka. Kohe veerandfinaalis oldi paremad Soome duost Lucas Alexander Airaksen/Eevert Heliskoski 6:4, 6:2. Poolfinaalis tuli tunnistada aga tugeva Soome paari Stenlund/Niklas Korsström kindlat paremust 6:3, 6:0.

Tütarlaste paarismängus jõudis Kendra Aidla koos Soome tüdruku Ilona Haavistoga samuti poolfinaali. Veerandfinaalis saadi raske 3:6, 6:4, 10:3 võit Frida Pedersen/Matilda Wennerstömi (Soome) üle, kuid nelja parema paari seas anti Tennisnetile hetkel teadmata põhjusel vastastele loobumisvõit.

Juba homme algab Haapsalus noormeeste Eesti U16 GP.