Markus Mölder matšist Oliver Ojakääriga: teisipäeval võib kõike juhtuda…

– Markus Mölder / Foto: ETL/Igor Pissarev

Täna peeti Kadriorus kuuma päikese käes lausa kõrvetavaid tenniselahinguid. Eesti meistrivõistluste U14 ja U18 vanuseklassis selgusid üksikmängude poolfinalistid, paarismängude finalistid ning lohutusturniiride võitjad.

U14 tütarlaste üksikmängude veerandfinaalides erilist pinget ei tekkinud, nelja parema hulka jõudsid neli kõrgema paigutusega mängijat. Nii Grete Gull (1. asetus, Saaremaa TK) , Laura Rahnel (2.,Pärnu Kalevi TK), kui ka Katarina Brit Esken (3., USTA) ei pidanud poolfinaali jõudmiseks väga palju pingutama, kolme peale loovutati kuues setis vaid neli geimi. Neljandal paigutusel Lisette Aljasel (Tondiraba TK) oli korraga kaks vastast: kerge palavik ja Sandra Tolli (7.,EKSM). Kerge haigusvimma kohta pole teada, aga Tollist sai Aljas jagu kolmes setis 5:7, 6:1, 6:1.

Poolfinaalides kohtuvad Gull – Esken ning Rahnel – Aljas.

Poiste U14 meistrivõistluste veerandfinaalides käis nelja parema hulka pääsemise eest märgatavalt tasavägisem võitlus. Kui esimene asetus Georg Strasch (USTA) alistas noorukese, alles 12-aastese Edwin Averjanovi (TC2000) oodatult kähku ilma igasuguste probleemideta 6:0, 6:1 ning ka Petrik Tamtik (2.,EKSM) oli üsna veenvalt parem Artur Reinfeldtist (Laagri TK), siis teised kaks veerandfinaali venisid pea kahe ja poole tunni pikkusteks.

Nii Henry Inki (USTA) ja Ron Torni (Saaremaa TK), kui ka Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi) ja Indrek Herman Raudkivi (USTA) vahelistes kohtumistes läks hetke parema selgitamiseks tarvis kolme setti.

Vahelduva eduga kulgenud kohtumises päästis saarlase visadusega Torn otsustavas setis kolm matšpalli ning jõudis 7:6 (3), 2:6, 7:5 võiduga nelja parema hulka, kus kohtub Straschiga.

Hiiesalu alustas Raudkivi vastu väga kindlalt ning esimene sett 25 minutiga tartlasele. Teises setis hakkas juhtuma. Seisult 2:4 kaotusseisust õnnestus Hiiesalul teist setti juhtima minna 5:4, ka 6:5 oli Tartu noormängija ees, kuid Raudkivi võttis seejärel geimi ning ka kiire lõppmängu 7:3. Otsustav sett oli närvide mäng, kus 3:4 tagaajaja rollist väljus võitjana USTA treeneri Ekke Tiidemanni õpilane Raudkivi 6:4.

Raudkivi sõnas pärast närvesöövat kohtumist, et võidu tõid kolm asja: kõva füüsiline trenn suvel,  tahtejõud ja publiku kaasaelamine. „Teadsin, et mul hea põhi all, võin kaua vastu pidada ning olin otsustavatel hetkedel kindlam, “ ütles ta.

Raudkivi kohtub teisipäevases poolfinaalis Petrik Tamtikuga.

Noormeeste U18 üksikmängu keskses kohtumises olid vastamisi Markus Mölder ja Andreas Sillaste (mõlemad Mk Tenniseklubi). Oodatud põnevuskohtumist siiski ei tulnud. Mölder võttis näiliselt kerge võidu 6:1, 6:1.

Markus Mölder rääkis pärast mängu, et oli veidi üllatunud lihtsast poolfinaali pääsemisest. „Ma ei pidanud täna eriti midagi tegema, Sillaste tegi ise kõik ära,“ ütles Mölder, kes plaanib peagi kodumaa tolmu jalgelt pühkida ning esimesel võimalusel Stockholmi Good to Great tenniseakadeemiasse suunduda. „Tegelikult on plaanis proovida ka Nadali akadeemiat, kuid treener Martin Karis teab täpsemalt,“ rääkis Mölder.

Poolfinaalis kohtub Mölder trennikaaslase,  „armsa vaenlase“ Oliver Ojakääriga. „Arvan, et nii fifty-fifty, viimasel ajal pole palju puudu jäänud. Pigem on see vaimus kinni, mitte oskustes.“

Tütarlaste üksikmängus säras Lissi Kubre (Pärnu Kesklinna TK), kes alistas Andrea Rootsi (TCSK) 6:2, 7:5.

„Esimest korda, kui olen oma mänguga üksikus rahul,“ rääkis rõõmus Kubre vahetult pärast veerandfinaali. „Kohe päriselt. Mis siis, et teine sett „ainult“ 7:5, mängisin hästi,“ oli Kubre esmaspäevase esitusega rahul. Kubre oli silmnähtavalt õnnelik ning pajatas, et esimesel võimalusel tahab alustada ITFi turniiridega arvatavalt oktoobris. U18 neidude esimest asetust rahuldab ENMV-l ainult kuldmedal. „Usun, et läheb järjest paremaks.“

– Lissi Kubre / Foto: ETL/Igor Pissarev

Tennisnet uuris kohati kuni kaheksa tundi päevas treeniva tenniseneiu eeskujude kohta. „Sellist otsest iidolit kindlasti pole. Aga liikumise poolest väljakul on küll üks suur eeskuju. See on Camila Giorgi. Selles osas on itaallanna võrratu,“ arvas Kubre.

Pärnu tennisenäitsik kohtub poolfinaalis samuti head mängu näidanud Anet Angelika Koskeliga (TCSK). Teises poolfinaalis lähevad kokku Elisabeth Iila (EKSM) – Liisa Varul (MK Tenniseklubi).

Lohutusturniiril tunnistasid ainult võite: U14 T – Johanna Marie Lapimaa (Altius TK), U14 P – Hugo Roberto Loit (Laagri TK), U18 T – Mariela Pluutus (EKSM) ja U18 P – Erko Nigula (Pärnu Kalevi TK).

Mõlema vanuseklassi paarismängude poolfinaalide pealtvaatajategi hulgas oli rinnust kinni hoidvaid lapsevanemaid ja silmi hõõruvaid treenereid… Rääkimata emmatlematul kombel häält tegevatest noormängijatest… Homme jätkuvad Eesti noorte meistrivõistlused Kadriorus kell 10. Tulge kindlasti noortele kaasa elama!