fbpx
Close

Markus Mölder: homseks finaaliks valmistun teisiti

– Markus Mölder / Foto: Igor Pissarev/ETL

Tänavused Eesti noorte meistrivõistlused on lõpusirgel. Pidada on jäänud veel U14 ja U18 üksik – ning paarismängude finaalid.

U18 noormeeste finaalis kohtuvad samad MK Tenniseklubi poisid, kes U16 finaaliski: Markus Mölder ning Oliver Ojakäär. Mölder alistas teisipäevases poolfinaalis Marten Murrandi (MK Tenniseklubi) 1:6, 7:5, 6:0 ja Ojakäär Alex-Andre Ojassalu  (Tallink City SK) 6:2, 7:6 (4).

Mölder rääkis, et pärast avaseti lõppu vilksas peast läbi ka mõte, et mäng on läbi ja ta kaotab selle. 

„Läksin avasetti liiga agressiivselt sisse. Tahtsin väga, kuid eksisin lihtsalt ära. Teises setis üritasin punktid rohkem läbi mängida, see õnnestus. Enne kolmandat setti ajasin endal motivatsiooni üles. Puššisin ennast julmalt, karjusin „Kamoon!“, sest eelmisel korral olin Murrandile kolmes setis kaotanud. Täna aga panin kolmandas juurde ja nii ta läks.“

Homse finaali eelõhtul sõnas Mölder, et valmistub selleks kindlasti teistmoodi, kui U16 lõppkohtumiseks, mille Ojakäär mäletatavasti võitis. „Jah, ikka teistmoodi mõtted on praegu peas, Ojakääril on küll väike eelis, sest ta on mind rohkem võitnud, kui mina teda, kuid homme on uus päev…“

U18 tütarlaste poolfinaalides alistas Anet-Angelika Koskel (Tallink City SK) Laura Rahneli (MK Tenniseklubi) 6:4, 6:1 ning Elisabeth Iila (EKSM) Liisa Varuli (MK Tenniseklubi) 6:2, 6:1.

USTA noortetreener Ekke Tiidemann sõnas viimatinimetatud kohtumise kohta, et Iilal õnnestus oma võimalused paremini realiseerida, kui Varulil.

„Ütleme nii, et Varulil ei olnud täna ka just kõige parem päev ja Iila mängis oma välja ning tal õnnestus oma oskusi efektiivsemalt ellu viia.“

U18 segapaarismängu Eesti meistriteks tulid Ojakäär/Varul, kes tõeliseks trilleriks kujunenud kohtumises olid 3:6, 7:6, 10:8 nippa-nappa paremad Mölder/Brit Martinist (TK Fellin).

U14 poiste kohtumised nelja parema hulgas olid mõlemad kolmesetilised. Homses esikohamatšis kohtuvad Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) ja Ignas Grusnius (Tallink City SK). Karis alistas Ken Inki (USTA) 4:6, 6:1, 6:1 ning Grusnius oli 6:4, 4:6, 6:3 parem Luukas Raudkivist (USTA).

Mõlemat poolfinaali jälginuna ütles Tiidemann, et Raudkivi ja Grusniuse matš oli võrdsete võimalustega mäng, millest väljus võitjana kaks aastat vanem ja kogenum.

„Mängu päris lõpuks, viimase seti seisul 3:3 sai maksvusele Grusniuse kogemus. Inki ja Karise kohtumine oli tasavägine, mida jäävad illustreerima ühelt poolt kasutamata võimalused, teiselt poolt jälle nende kasutamine, mis kallutasidki seekord vaekausi Tartu poisi kasuks,“ rääkis USTA noortetreener.

Kuni 14-aastaste tüdrukute turniiri üks poolfinaal jäi Kätriin Reinvaldi (Avantage) vigastuse tõttu pooleli. Seisul 4:6, 5:3 sai Reinvaldilt loobumisvõidu ning edenes finaali Marie Johanna Lapimaa (Altius TK). Lapimaa finaalivastaseks on 11-aastane kolmapäeval lõppevate Eesti noorte meistrivõistluste vaieldamatu komeet Kiira Paškov (Tondiraba TK). Paškov oli nelja parema hulgas üle Hanka Mühlbergist 6:1, 6:0 (MK Tenniseklubi).

U14 segapaarismängu Eesti meistriteks krooniti Karis/Lapimaa, kes tulises finaalis olid paremad Avantage`i duost Kaspar Lusti/Reinvald 6:2, 2:6, 10:4.

scroll to top