Mark Lajal kaotas Australian Openi kvalifikatsiooni otsustavas ringis Jaime Fariale (Portugal, ATP 124.) 4:6, 6:2, 4:6 ega pääsenud karjääri jooksul teist korda slämmi põhiturniirile.
Saatuse iroonia oli selles, et kui eilses mängus jaapanlase Sho Shimabukuroga teenis Lajal vähem punkte (95:96), aga võitis, kuid täna sai rohkem punkte (91:89), aga kaotas. Šansse võitmiseks oli Faria vastu rohkem kui Shimabukuro vastu, aga tulemus vastupidine. Ja veel viimane võrdlus: eile tegi Lajal oma ainsa murde tänu vastase topeltveale, täna andis ise ära oma servigeimid topeltveaga.
Juba esimesest geimist alates oli selge, et Faria ei hakka Lajali servi kohe tõrjelt ründama, vaid paneb palli mängu ja püüab seda teha võimalikult pikalt. Portugallane lootis esmajoones oma tagajoonemänu kvaliteedile ja eks see oli ka pisut kõrgem. Selle tunnistuseks ka äralöökide arv, millega Lajal kaotas Fariale lausa 24:44. Raske on öelda, kas taktikaliselt pidanuks Lajal rohkem riskima, sest tegelikult oli mäng tema kasuks pöördumas ka ilma selleta. Kuid esimeses setis ei õnnestunud Lajalil piisavalt hästi survestada Faria teist servi ja ta ise kaotas seisul 4:4 teiselt murdepallilt, kui tegi topeltvea nagu mainitud sai.
Teises setis tekkis seisul 3:2 Lajalil võimalus, kui vastane mängis paar punkti ebaõnnestunult. Faria oli selles geimis 40:15 ees, aga ikkagi teenis Lajal murdepalli ja võitis esimeselt võimaluselt. Seisul 5:2 murdis ta uuesti ja nüüd juba peamiselt oma hiilgemängu tulemusena. Sellel murdel oli nii palju tähtsust, et Lajal sai ka otsustavas setis esimesena servida. Teine sett oli ka ainus, kus äralöögid ligilähedaselt võrdsed: Lajal 8, Faria 10.
Ja võimalused hakkasid tulema. Kolmanda seti algus oli nagu teise seti lõpu koopia, aga ilma positiivse tulemuseta. Neljandas ja kuuendas geimis oli Lajalil kokku kolm murdepalli, aga seekord leidis Faria õigel ajal hea esimese servi. Kõik kolm murdepalli lõppesid nii, et peale tõrje ei saanudki Lajal ühtki lööki sooritada. Kaks korda läks tõrjelt pall auti ja korra lõi Faria selle ära. Siis aga seisul 3:3 sattus Lajal ise raskustesse ja seisul 15:40 tegi topeltvea, mis otsustas mängu. Ka siin oma saatuse iroonia – Lajal tegi kokku 5, aga Faria 9 topeltviga, kuid Eesti esireket tegi need kahjuks otsustavatel hetkedel, vastane mitte.
Lisame uudisesse ka Austraalias kohapeal tehtud foto.
Kui veel rääkida statistikast, siis Faria puhul oli eriti oluline esimese servi õnnestumisprotsent, sest portugallane võitis esimeselt pallingult 83 ja teiselt ainult 34% punktidest. Lajal olid need numbrid rohkem tasakaalus – 72 ja 48%. Esimese servi õnnestumisprotsent oli aga Lajalil 69 ja vastasel 59. Ka siit tuleks öelda, et oli võimalus, aga eks oleme sellest juba kirjutanud…
Seega Lajalit me Melbourne’is mängimas ei näe, aga küll on Eesti publikul võimalus nii teda kui ka teisi koondislasi näha 31. jaanuaril ja 1. veebruaril Forus Spordikeskus Tondil, kui Eesti kohtub Davis Cupi matšil Venezuelaga. Täpsema info leiate siit.