Mark Lajal võitis kolmanda seti nulliga ja edenes kvalifikatsiooni otsustavasse ringi

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Umbes 25 minutit kestis täna Winnipegi Challengeri kvalifikatsioonis mängu jätkamisel kolmas sett Mark Lajali ja Ryan Seggermani (USA, ATP 475.) vahel. Lajal võitis selle nulliga ja kogu mängu 6:3, 6:7, 6:0.

Lajal sai täna tõrjed hästi mängu, aga suur kaotus läheb kindlasti ka ameeriklase kapsaaeda – mees ei saanud kuidagi tagajoonemängus asjale pihta ja lisaks tegi topeltvigu. Seisul 4:0 tegi juba Lajal ise kolm topeltviga ja Seggerman teenis enda mängu ainsad kaks murdepalli, aga geimi ikka ei võitnud. Tundus kummaline, kuidas Lajal sai Seggermanile üldse seti kaotada, sest ta oli vastasest täna nii selgelt üle, aga ilmselt pole päevad vennad.

Statistiliselt oli Lajalil kõige suurem edu esimese servi võidupunktides – vastavalt 87 ja 69%. Ka kolmandas setis võis märgata, et Seggerman ei saanud Lajali esimest servi kuidagi üle, ehkki ässasid Eesti esireket palju ei löönud (5, vastane 4).

Lajal peab veel täna kvalifikatsiooni otsustava kohtumise Hiroki Moriyaga (Jaapan, ATP 413.) Kuna esimese mängu viimane sett oli lühike, ei tohiks Lajalil olla probleeme veel üht parem kolmest mängu pidada. See mäng peaks Eesti aja järgi toimuma veel tänase päeva sees.