fbpx
Close

Mark Lajal seekord Challengeri põhiturniirile ei pääsenud

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal mängis teist nädalat järjest Challenger-turniiri, seekord Prantsusmaa linnas Brestis. Kui Vilniuses pääses Lajal põhiturniirile ja sai seal ka ühe võidu, siis täna piirdus ta kvalifikatsiooni avaringiga.

Lajal kohtus Brestis 22-aastase Beibit Žukajeviga (Kasahstan, ATP 332.) ja kaotas 4:6, 6:7. Žukajev paistis tänavu silma kodumaal Astanas juulikuus peetud turniiridel, kus ta M25 ITF-i turniiril jõudis finaali ja M80 Challengeril finaali. Samas ei ole Žukajev võitnud karjääri jooksul ühtki ITF-i turniiri.

Tänases mängus oli kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Žukajev edukas mõlema seti algul. Esimeses setis sai ta murde kätte koha avageimis ja hoidis seda lõpuni. Teises setis juhtis kasahh 3:0, aga Lajal viigistas 3:3, murdes nüüd esimest korda vastase pallingu. Tie-break’is oli Lajal samuti minimurdega taga, aga seisul 3:5 sai selle tagasi. Edasi juhiti kordamööda: Lajalil olid settpallid seisudel 6:5 ja 8:7, vastasel seisudel 7:6 ja 9:8. Neist teise Žukajev realiseeris ja nii oli mäng läbi.

Lajal võitis ässad 12:10, topeltvigu tegid mõlemad neli. Eestlasel oli parem nii esimese servi õnnestumisprotsent (62 vs 52) kui ka esimeselt serviölt võidetud punktid (80% vs 79%), aga ta jäi alla teise servi punktidega (44% vs 65%).

Bresti turniir on ka natuke tugevam, kui Lajali eelmine turniir Vilniuses, seda nii punktide kui ka auhinnaraha poolest.

scroll to top