fbpx
Close

Mark Lajal pääses St Tropez’ Challengeril teise ringi

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal, kes sai alles mängupäeval teada, et maailma 36. reketi Ugo Humberti asemel on tema vastane teine prantslane Kyrian Jacquet (ATP 310.) oli selleks uudiseks hästi valmis ja võitis St. Tropez’ Challenger 125 turniiri avaringis 6:2, 7:5.

Samas oli ju uudis positiivne, sest võiduvõimalused suurenesid tunduvalt. Esimeses setis oli aru saada, et vastane ei jää servi ja löögivõimsuse poolest alla, aga Lajal tõrjus tunduvalt paremini ja tegi vähem lihtvigu. Pärast esimest murret tuli teine seisul 5:2 väga kergelt, sest vastane eksis servigeimis kiiresti ja kaotas nulliga. Aga Lajali heal tõrjemängul oli oma osa.

Väike mõõn tekkis Lajalil teise seti algul, kui ta kaotas järjest kaks oma servigeimi. Kuna vahepeal võitis ta vastase pallingugeimi, oli Eesti esireket taga vaid ühe murdega. Seisul 3:4 sai ta selle tagasi ja eduseisus 6:5 mängis Lajal veel ühe väga hea tõrjegeimi. Ilus passeerlöök seisuks 40:15 ja teisel matšpallil edukas võrku tungimine otsustasid mängu.

Lajal võitis esimeselt servil 81 ja vastane ainult 58% punktidest, kuigi Jacquet’ serv ei olnud oluliselt kehvem, ta võitis ässad 4:3 ja lõi ka esimest pallingut parema protsendiga (69 vs 63). Kuid nagu mainitud, tõrje efektiivsuse vahe oli tohutu ja seda Lajali kasuks. Murdepalle realiseeris Lajal 13st 5 ja prantslane 5st 2.

Teises ringis kohtub Lajal neljapäeval maailma 179. reketi Gijs Brouweriga (Holland). Tänavu veebruaris jõudis 27-aastane Brouwer karjääti parima edetabelikohani (114.), aga alates aprilli keskpaigast langes kaheksal turniiril (Challengerid ja ATP 250) järjest välja avaringis. Teda päästis edukas mäng Wimbledonis, kus Brouwer läbis kvalifikatsiooni ja hakkas põhiturniiri 1. ringis vastu Alexander Zverevile (4:6, 6:7, 6:7), ent edetabelikoht on praegu ikkagi palju kehvem kui kevadel.

Lajal on St Tropez’st teeninud 16 ATP punkti ja 2345 dollarit, aga veerandfinaali jõudmine tõstaks Lajali jooksvas edetabelis 220. kohale, mis oleks tema karjääri kõrgeim. Tõsi, ka paljud rivaalid püsivad konkurentsis ja see koht ei pruugi kaugeltki selliseks jääda. Hetkel on Lajal jooksvas edetabelis 231.

scroll to top