Mark Lajal kaotas eduseisust

Mark Lajal Ortisei turniiril. / Foto: Ortisei Challenger Facebook

Mark Lajal (5) kaotas Ortisei Challenger 50 turniiri teises ringis Mathias Bourque’ile (Prantsusmaa, ATP 255.) 6:3, 4:6, 3:6.

Poolteist setti mängis Lajal hästi. Ta läks kohe juhtima 3:0 ja oli lähedal ka neljanda geimi võitmisele, kuid just siis leidis Bourque üles oma esimese servi ja päästis geimi. Kuid Lajali ühemurdeline edu püsis, sest serv toimis piisavalt hästi.

Teises setis läks Lajal murdega ette 3:2, aga isegi sellel seisul võis märgata, et esimese setiga võrreldavat kindlust Eesti esireketi mängus enam ei olnud. Ja seisul 4:2 ta kaotaski esmakordselt servigeimi, sest tegi selle lõpus kolm lihtviga. Üks pallingugeim läks veel ära ja järsku oli seis võrdsustunud.

Otsustav sett lõppes sarnaselt Lajali nelja järjestikuse geimikaotusega, aga seekord alates seisult 2:2. Lajal ei suutnud seekord näidata kaugeltki nii head servimängu nagu Antwerpeni turniiril maailma 38. reketi Arthur Filsi vastu, kus Eesti esireket tegutses ideaalilähedaselt. Lajal lõi küll täna 8 ässa, ent tegi ka 6 topeltviga ja vastane oli selles arvestuses parem (9-3). Samuti oli prantslasel parem esimese servi protsent (74 vs 64) ja ta võitis esimeselt pallingult rohkem punkte (66 vs 63%).

Tänane mäng meenutas üsna tugevalt Lajali kohtumist US Openi kvalifikatsioonis austerlase Filip Misoliciga, kus eestlane samuti juhtis seti ja murdega, aga kohtumise lõpu mängis märksa halvemini kui esimese poole.