Mark Lajal jõudis ATP Challengeril Cherbourgis veerandfinaali

Mark Lajal / Foto: bergamochallenger.it

ATP Challengeri turniiril Cherbourgis (Prantsusmaa) püüdis Eesti esireket Mark Lajal (ATP 201.) kolmapäeva hilisõhtul veerandfinaalikohta. Tema vastaseks oli kohalik tennisist Lucas Poullain (247.).

Teise ringi kohtumises sai ehk määravaks esimene sett, mis läks kiiresse lõppmängu. Siin tehti mitmeid servimurdeid. Ja kuigi eestlane juhtis vahepeal 3:1 ja 5:3, jäi ta lõpuks 5:6 ise tagaajaja rolli. Kiire lõppmäng kulges ka punkt-punktilt, kuni Lajal vormistas võrdse avaseti enda kasuks 7:5.

Teises setis kontrollis mängu käiku juba Lajal. Ta tegi kaks servimurret, kusjuures enda serv ei sattunud kordagi ohtu. Kindel setivõit 6:1. Seega lunastas Lajal pääsu kaheksa tugevama hulka.

Veerandfinaalis astub Lajalile vastu 29-aastane belglane Michael Geerts (267.), kes võitis üllatuslikult maailma esisaja tennisisti, ameeriklase Brandon Nakashimat (92.) 6:4, 6:4. Lajal ja Geerts kohtuvad isekeskis esmakordselt. Mäng peetakse kõigi eelduste kohaselt reedel.

Paarismängus olid tabelisse loositud ka Daniil Glinka ja Kaur Kiur Saar, aga nad andsid esimeses ringis vastastele loobumisvõidu.