fbpx
Close

Mark Lajal ei saanud Nottinghamis põhiturniirile

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti esireket Mark Lajal kaotas Nottinghamis jätkunud Challenger 125 turniiril Rothesay Open kvalifikatsiooni teises ringis Jacob Fearnley’le (Suurbritannia, ATP 525.) 2:6, 4:6.

Lajalit vedas alt oma serv, mis mõlema seti algul tõi suure kaotusseisu. Esimeses setis kaotas Lajal kolm servigeimi ja jäi taha 0:5. Ta võttis ühe murde tagasi, aga muruväljakul sellist seisu päästa on pea võimatu.

Teises setis oli Lajal kahe murdega taga 0:3 ja võttis samuti ühe tagasi. Edasi suutis Lajal lõpuks oma servi hoida, aga sama tegi ka vastane ja nii Eesti esireket enam kaotusseisust välja ei tulnud. Kui esimese servi protsent (täna 62) on Lajalil viimastel kuudel paranenud, ei too samas esimene palling enam nii palju punkt kui mullustel parematel perioodidel. Eelmisel aastal oli tavaline, et kõvakattel võitis Lajal 75-80 või isegi rohkem protsente esimese servi punkte. Murul võiks see number olla vähemalt sama suur, aga täna teenis Lajal 58% esimese servi punktidest, vastane aga 71%.

Tõsi, servi efektiivsuse vähenemisel on ka mõjuv põhjus – Lajal muutis õlavigastuse tõttu pallingu tehnikat ja see kindlasti võtab aega, et uutmoodi servides rohkem punkte teenida. Aga tennis on teatavasti nii karm ala, et kui sa juba pool aastat mingi probleemiga tegeled, hakkab edetabelikoht kohe langema… Täna avaldatud maailma edetabelis on Lajal 272. kohal, mis on 81 koha võrra madalam kui Eesti esireketi parim ranking.

Kuna Lajal oli kvalifikatsioonis asetatud kolmandana, jäi veel võimalus pääseda põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser). Kuid põhiturniiri tabel näitab, et vabu kohti on kuus, seega õnnelikke kaotajaid edasi ei pääse.

scroll to top