Mark Lajal alistus tasavägises mängus Radu Albotile

Mark Lajal Ortisei turniiril. / Foto: Ortisei Challenger Facebook

ATP Challengeri turniiril Lille’is (Prantsusmaa) tuli täna platsile Eesti esireket ja taas maailma 200 parema sekka tõusnud Mark Lajal.

Mark Lajali (ATP 195.) esimese ringi vastaseks andis loos kuuendana asetatud kogenud 34-aastane Radu Alboti Moldovast (152.). Albot on eestlastele hästi tuttav tennisist, kes on olnud karjääri jooksul maailmas koguni 39.positsioonil. Eelmisel aastal septembris oli samade meeste omavahelises mängus Rennes’i Challengeril parem Albot 6:1, 6:2.

Lille’is domineeris esimeses setis moldovalane. Ta tegi kaks servimurret, neist ühe kohe esimeses geimis. Tegelikult oli oma moment ka Lajalil. Seisul 2:3 oli tal üks murdepall, mis jäi realiseerimata.

Teises setis läks mäng tihedamaks, kuigi alguses oli sarnane muster. Albot asus servimurdega ette 2:0. Edu püsis 4:2-ni, seejärel Lajal kogus end. Vahepeal oli Lajalil oht jääda kahe servimurdega taha, ent ta pääses! Tõenäoliselt olnuks see juba väga kriitiline. Igal juhul näitas Lajal sisu. Viiginumbrid 4:4 tulid tabloole kui eestlane realiseeris neljanda murdepalli moldovalese servil. Kolm võidetud geimi viisid korraks juba Lajali ette 5:4. Järgmised geimid läksid siiski Albotile. Seega asus ta servima matshivõidule. Taas suutis Lajal tasakaalustada seisu! Ka kiires lõppmängus pidi meie mees tagaajaja rollis olema, seekord oli ta 2:5 taga. Viis järjestikust punktivõitu tõid setivõidu Lajalile – 7:6(5)!

Otsustav sett oli paljuski kahe esimese seti koopia. Albot murdis Lajali servi juba teises geimis. Seisul 3:0 omas moldovalane kahte murdepalli, mis oleks viinud ta juba pea püüdmatusse kaugusse. Vaatamata raskustele ei andnud Lajal alla. Lajalil oli veel kaks head võimalust vastumurre teha. Seda viiendas geimis (1 murdepall) ja kohtumise viimases geimis (2). Õigluse mõttes olgu öeldud, et ka Albotil oli veel üks murdepall. Otsustav sett Radu Albotile 6:3.

Igal juhul andis Lajal Albotile lahingu ja võitles lõpuni. See nendevaheline mäng oli sootuks teisest puust võrreldes mullusega. Antud mängus jättis soovida teiselt servilt võidetud punktide arv (vt. statistikat).

Statistikat (Lajali numbrid eespool): ässad – 5/4, topeltvead 5/1, 1.servi õnnestumine 64%/69%, 1.servilt võidetud punktid 71%/68%, 2.servilt võidetud punktid 34%/55%, murdepallide realiseerimine 9-st 2, 13-st 5.