fbpx
Close

Marin Cilic tõi Horvaatiale Davise karikavõidu

Marin Cilic Davis Cupi eelsel treeningul Lille’is. / Foto: AFP/Scanpix

Davise karikafinaal Lille’is lõppes prantslastele suure pettumusega, sest kolmes üksikmängus ei võitnud nad ühtki setti ega murdnud kordagi vastase servi. Punkti pani Marin Cilic 7:6, 6:3, 6:3 võiduga Lucas Pouille’i üle ja Horvaatia sai võiduks vajaliku edu 3:1.

Üllatuslikult ei pannud Prantsusmaa kapten Yannick Noah Pouille’i, kes oli meeskonnas kõrgeima ATP rankinguga (32.) välja reedesel avapäeval. Kuna nii Jeremy Chardy kui ka Jo-Wilfried Tsonga kaotasid kuivalt, pidi Noah pühapäeval üritama.

Esimeses setis mängiski Pouille Ciliciga võrdselt, kuigi kaks ainsat murdepalli teenis horvaat. Mõlemad hoidsid oma servi ja ka tie-break algas tasavägiselt, Pouille asus servima seisul 3:4. Kuid nüüd kaotas prantslane mõlemad punktid oma pallingul ja sett oligi järgmise punktiga läbi – 7:3.

Ka kahe viimase seti kohta pole midagi öelda – kui murdepalli isegi ei teki, pole võimalik võita. Nüüd suutis Cilic teises setis korra ja kolmandas kaks korda vastase servigeimi võita ja kokkuvõttes oli edu sama kindel kui reedel Tsonga üle. Cilic realiseeris 12st murdepallist 3.

Ässad/topeltvead olid Pouille’il palju paremad kui Cilicil – vastavalt 10/2 ja 7/4 – ning ka esimest servi lõi prantslane rohkem sisse (57 ja 53%), kuid mis teha, kuid Pouille võitis esimeselt pallingult 74%, aga Cilic 89% punktidest. Seega polnud asi ässades, vaid Cilic suutis oma servil lihtsalt ründemängu paremini käima saada. Äralöökide arv oli meestel võrdne (27), kuid Pouille tegi 44 ja Cilic 29 lihtviga. 15 lisapunkti on piisavalt suur, et sisuliselt võit garanteerida.

Viiendat matši Tsonga ja Borna Corici vahel ei peeta, lõppseis jäi 3:1. Horvaatia tuli karikavõitjaks teist korda, varem nad võitsid aastal 2005, kui põhikoosseisus olid Ivan Ljubicic ja Mario Ancic. Horvaatia kõigi mängijate jaoks oli tiitel esmakordne, ka kapten Željko Krajan ei olnud tüüri juures 2005. aastal, kui meeskonda juhtis tuntud tenniseakadeemia omanik Nikki Pilic.

Võistlust oli vaatamas ka Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarovic, kelle jaoks teine meeskondlik finaal oli õnnelik – president vaatas 15. juulil Moskvas ka jalgpalli MM-finaali, kuid seal Horvaatia kaotas. “Iga päev ei tule maaimameistriks,” kommenteeris Cilic kohe pärast võitu. “Meie jaoks tähendas see unistuse täitumist, kuid kindlasti oli see ka meie kirglikele fännidele suursündmus.”

scroll to top