Maileen Nuudi langes veerandfinaalis välja

Maileen Nuudi / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maileen Nuudi, kes alustas Barcelona W15 turniiri väga kindlalt, kaotas veerandfinaalis 18-aastasele hollandlannale Joy de Zeeuwile 2:6, 4:6.

De Zeeuw on maailma juunioride edetabelis 37. kohal, kuid WTA edetabelikohta tal polegi. Kuid noormängijad on peaaegu alati tugevamad, kui nende edetabelikoht näitab ja esimeses setis oli hollandlanna ülekaal üsna selge. Ta murdis Nuudi pallingu neljanda ja kaheksandas geimis, aga servis ise nii kindlalt, et kaotas nelja pallingugeimi jooksul vaid kolm punkti.

Teises setis sai Nuudi juba De Zeeuwi pallinguga paremini hakkama. Selle tunnistuseks oli pikk esimene geim, kus Nuudil oli kolm murdepalli, aga ta ei võitnud. Seejärel murdis De Zeeuw Nuudi pallingu jälle neljandas geimis ja juhtis 4:1, aga lõpuks sai Nuudi ka murde kätte ja viigistas 4:4. Aga mängu viimaseks jäänud geimis sai Nuudi oma servil ainult ühe punkti ja nii see vahespurt ei aidanud kohtumist päästa.

Nuudi sai esimeselt servilt pea sama palju punkte kui vastane (vastavalt 64 ja 65%), aga kui eelmistel päevadel oli eestlanna vastaseid ületanud just teise servi punktidega, siis täna ta sellega kaotas kõvasti (32 ja 67%). De Zeeuw tegi neli topeltviga, aga 14st mängu läinud teise servi punktist võitis 12.