Maileen Nuudi kaotas Pärnu poolfinaalis, kuid tegi väga hea turniiri

Maileen Nuudi. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Pärnus Kapitel Estonian Openi W25 turniiri poolfinaalis esimesena asetatud Sara Bejleki (Tšehhi, WTA 204.) vastu ei suutnud Maileen Nuudi oma servi maksma panna, aga kokkuvõttes oli turniir talle edukas, sest Nuudi polnud varem W25 tasemel nelja parema hulka jõudnud.

Turniiri käigus alistas Nuudi kaks mängijat, kes olid temast edetabelis rohkem kui 200 kohta eespool – Malene Helgo (Norra) ja Elena Malõgina. Pealegi mängus Nuudi võitluslikult, tulles mitmel korral välja raskest seisust. Kaotus oli ju päris lähedal juba avaringis Helgo vastu ja siis me praegu ei kirjutaks Nuudi heast turniirist.

Paraku sai tänases mängus saatuslikuks teine palling. Nuudi võitis teiselt servilt ainult 19% (26st 5) punktidest. Bejlek ründas Nuudi teist servi üpris edukalt ja sundis teda kohe pärast tõrjet kaitsesse. Tegelikult ei olnud ka Bejlek oma servil kuigi ohtlik, aga 17-aastane tšehhitar suutis esimest servi sisse saada rohkem (73%, Nuudi 60%) ja eelkõige sel põhjusel võitis vastane napilt üle poolte servigeimidest (9st 5). Nuudi võitis 9st servigeimist kaks. Lõpptulemus Bejleki kasuks 6:4, 6:2.

Parim võimalus tekkis Nuudil esimese seti kaheksandas geimis. Kui algul murti vastastikku seisuni 2:2, siis uuesti läks Nuudi murdega ette seisul 4:3 ja oli seejärel oma pallingul ees 40:15. Aga nagu numbridki näitavad, ei olnud palling täna määrav ning Bejlek suutis tagasi murda ja ka seti viimase geimi võita. Teises setis tuli Nuudi päris ilusate ründelöökide toel välja kaotusseisust 0:3 seisuni 2:3. Sellel seisul servides päästis Nuudi kaks murdepalli, aga siis tal ei vedanud – Bejlek sai tõrje vaevu üle ja Nuudil jäi ainult punkt vormistada, kuid kõrvalväljakult veeres pall platsile ning punkt katkestati ja mängiti ümber. Pärast selle geimi kaotust enam Nuudil võimalust ei tekkinud.

Esmaspäeval avaldatavas edetabelis Nuudi veel ei kerki, sest ITF-i turniiride tulemused arvestatakse nädal hiljem. Kuid Nuudi kontosse lisandub 18 punkti, millega ta peaks kerkima 31. juuliks 520. koha kanti, mis on tema karjääri kõrgeim.