Maileen Nuudi jõudis Portugalis nelja võiduga veerandfinaalini

– Maileen Nuudi / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

18-aastane Maileen Nuudi (WTA -) võistles Santaremis (Portugal) 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga naiste ITF-turniiril. Nuudi võitis kaks kohtumist nii kvalifikatsioonis kui ka põhitabelis ning jõudis veerandfinaalini.

Nuudi alustas turniiri kvalfikatsioonist, kus ta esmalt alistas ameeriklanna Francesca Fanchini (WTA -) tulemusega 4:6 6:4 6:2 ning finaalis belglanna Aurore Felsenharti (WTA -) tulemusega 7:6(1) 6:0.

Põhitabeli avaringis alistas Nuudi tšehhitari Laetitia Pulchartova (WTA 1149.) tulemusega 6:1 7:6(8). 25 minutit kestnud esimeses setis murdis eestlanna vastase pallingu kolmel korral ning võitis seti 6:1. Teises setis murdsid mõlemad mängijad vastase servigeimi kahel korral ning kiires lõppmängus oli parem Nuudi tulemusega 10:8, päästes ka ühe settpalli. Kõikidest mängitud punktidest võitis eestlanna 77 ja vastane 56.

Kaheksandikfinaalis alistas Nuudi kolmanda asetusega portugallanna Ines Murta (WTA 579.) tulemusega 7:6(1) 6:1. Üle tunni aja kestnud esimene sett oli väga murreterohke – oma servigeimi hoiti vaid kahel korral kaheteistkümnest. Kiires lõppmängus oli kindlalt parem Nuudi tulemusega 7:1. Teine sett kuulus juba ühepoolselt eestlannale 6:1, murdes vastase pallingu kahel korral. Nuudi jäi kogupunktidega peale 73:52.

Veerandfinaalis oli Nuudi vastaseks samuti kvalifikatsiooni läbinud ameeriklanna Priyanka Shah (WTA 1101.), kelle paremust tuli tunnistada tulemusega 5:7 2:6. Esimeses setis murdis ameeriklanna Nuudi servi kahel korral, eestlanna vastas ühe korraga. Teises setis õnnestus servimurre vaid Shahil ning seda kahel korral. Tund ja 38 minutit kestnud kohtumises võitis Nuudi 60 ja vastane 70 punkti.

Nuudi (WTA paarismäng 1224.) osales turniiril ka paarismängus, kus tema partneriks oli portugallanna Francisca Jorge (WTA paarismäng 654.). Avaringis võideti väga tasavägises mängus itaallannat Nuria Brancacciot (WTA paarismäng 1164.) ja portugallannat Lucia Quiteriot (WTA paarismäng 1067.) tulemusega 2:6 7:6(7) 10:8. Veerandfinaalis tuli vastu võtta napp kaotus esimese asetusega ameeriklannalt Dasha Ivanovalt (WTA paarismäng 804.) ja britilt Samantha Murraylt (WTA paarismäng 265.) tulemusega 3:6 6:4 4:10.