Maileen Nuudi jõudis Barcelonas veerandfinaali, Elena Malõgina langes välja

Maileen Nuudi Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Maileen Nuudi võitis pärast ligi viis tundi kestnud vihmapausi Barcelona ITF-i W15 turniiri 2. ringis Maria Andrijenko (-, WTA 787.) 6:3, 6:3.

Nuudi tegi kohe algul kaheksandana asetatud venelanna vastu murde ja juhtis esimeses setis 4:1. Siis tuli vastane järele 4:3, aga Nuudi ei lasknud tal viigistada, murdis uuesti ja võitis avaseti.

Teises setis jäi Nuudi 0:2 taha, seejärel oli vastasel oma servil kaks geimpalli, aga hoopis Nuudi võitis teiselt murdepallilt. Samamoodi järgmises geimis võinuks Andrijenko kahel korral murda, aga Nuudi päästis seisu ja sai ise geimpalli. Sel momendil mäng katkeski vihma tõttu, aga Nuudi võis olla rahul, sest kui vastane oleks need geim- ja murdepallid kätte saanud, olnuks seis juba 0:4. Nüüd aga jätkamisel mängis Nuudi veel kindlamalt, kaotades ainult ühe servigeimi, aga tõrjel võitis lõpuni kõik geimid ja nii see tulemus kujuneski.

Esimese servi statistika ei olnud Nuudil oluliselt parem, aga võidu võti peitus just teise servi punktides. Nuudi võitis neid 48 ja Andrijenko ainult 20%. Murdepalle kasutas Nuudi 9st 6, vastane 6st 3.

Veerandfinaalis kohtub Nuudi Joy de Zeeuw’iga (Holland), kes pääses turniirile tänu juunioride edetabeli parematele eraldatud kohale. 18-aastane De Zeeuw on maailma noorte 37. reket ja ta on võitnud ühe J200 ja kaks J100 turniiri, neist ühe Lätis. Täna lülitas noor hollandlanna välja Barcelona turniiril esimesena asetatud Veronika Podrezi (Ukraina).

Elena Malõginal ei õnnestunud aga tugeval Shrewsbury W100 turniiril veerandfinaali pääseda, sest ta kaotas Oksana Šelehmetevale (-, WTA 184.) 5:7, 1:6. Esimeses setis oli Malõginal murdepalle neljas geimis kokku kuus, aga vastasel kahes geimis neli. Paraku läks nii, et Šelehmeteva kasutas oma võimalused, aga Malõgina ainult ühe. Teine murre tuli seisul 5:5 ja ka siis seisul 5:6 oli Malõginal veel murdepalli näol viigistamise võimalus. Kuid pärast heade šansside luhtumist ei suutnud Eesti esireket teises setis enam võrdset vastupanu osutada. Vastase esimene serv oli veidi efektiivsem, aga ikkagi murdepallid määrasid palju: Šelehmeteva 7st 5, Malõgina 7st 1.