Maailma lühim tippmängija Diego Schwartzman alistas Alexander Zverevi

Diego Schwartzman jõudis teist korda US Openi veerandfinaali. / Foto: Imago images/Scanpix

Meeste esikümnest langes US Openi kaheksandikfinaalis järjekordne mängija, kui Alexander Zverev (Saksamaa, 6) kaotas Diego Schwartzmanile (Argentiina, 20) 6:3, 2:6, 4:6, 3:6.

Maailma esisaja lühimale (170 cm) mängijale tuli vastu ligi kahemeetrine (198 cm) mees, aga see ei takistanud Schwartzmanil mängu kontrollimast. Zverev tegi küll rohkem äralööke, aga mitte palju rohkem – 43 vs 34. Kui aga siit maha võtta Zverevi 11 ässa, siis mängu läinud pallivahetustes jäi argentiinlane isegi kahe äralöögiga peale, mis näitab, et tagajoonemängus ta ei olnud Saksamaa staarist vähem ründavam. Otsustasid muidugi lihtvead, mida Zverev tegi 65 (nende hulgas 17 topeltviga) ja Schwartzman 43 (1).

Igatahes pärast avaseti võitmist mängis Zverev kuidagi loiult, tal ei tundunud olevat tahtmist. Schwartzman ei jõudnud US Openil veerandfinaali esimest korda, sest ta mängis seal ka 2017. aastal, kui ta pärast edu ütles: “Tennis ei ole ainult pikkade mäng.” Schwartzman tunnistas pärast eileõhtust võitu, et esimeses setis jättis ta palju võimalusi kasutamata ning pidi kiiresti mõtlema, mida teha, et teises setis juhtima pääseda. “Kui pikk mees pääseb murdega ette, on tal lihtsam mängida, seepärast oli mulle väga oluline oma pallingu päästmine seisul 2:2 (Zverevil oli neli murdepalli – toim.). Pärast seda muutsin natuke oma mängu ja hakkasin mõtlema positiivselt, et nüüd tean, kuidas temaga mängida,” pajatas argentiinlane.

Ühe seti loovutas Eesti aja järgi öises mängus Rafael Nadal (Hispaania, 2), aga üldjoontes tal polnud raskusi Marin Cilici (Horvaatia, 22) alistamisega 6:3, 3:6, 6:1, 6:2. Alates kolmanda seti seisust 1:1 võitis Nadal üheksa geimi järjest neljanda setis seisuni 4:0. Kuigi teises setis Cilic domineeris ja Nadalil polnud isegi ühtki murdepalli, oli hispaanlane kokkuvõttes parem nii äralöökide (38:33) kui ka ässade arvu (11:10) poolest. Seda, et Cilic tegi rohkem lihtvigu (40:26) oli niikuinii arvata.

Ülejäänud kaks meeste mängu lõppesid kolme setiga, kuid kerge üllatusena oli Matteo Berrettini (Itaalia, 24) üsna selgelt üle Andrei Rublevist (Venemaa) 6:1, 6:4, 7:6. Berrettini kaotas pallingugeimi esimest korda siis, kui hakkas servima matši võidule kolmandas setis seisul 6:5. Ent ta suutis end tie-break’iks koguda ja võita 9:7, kusjuures itaallane ei olnud kordagi kaotusseisus. Berrettini tegi 37 äralööki Rublevi 25 vastu ja suutis esimest pallingut märksa paremini kasutada (võidetud punktid 84% vs 67%).