fbpx
Close
PAF.ee

Lõbus turniir Californias: Sam Querrey pakkus vastasele oma pükse

Sam Querrey. / Foto: internet

USA-s jõudis nädalase vahe järel teist korda lõpuni meeste tenniseturniir, kus osales ka esisaja mängijaid.

Tõsi, Lõuna-Californias Rolling Hillsi rohelisel saviliivaväljakul peetud ameeriklaste võistlusel oli esisajast kohal vaid Sam Querrey (ATP 45.), kes ka turniiri võitis. Mäng kulges väga lõbusalt, näiteks juhtus Querrey ja Ernesto Escobedo (181.) poolfinaali esimese seti tie-break’is selline lugu, et löögivahetuse ajal kukkus Escobedol pall taskust välja. Mängija pöördus kohtuniku poole ja ütles, et punkti peaks saama Querrey, aga too sõnas: “Ära muretse, Ernesto, võime ka punkti ümber mängida.” Kui Escobedo kurtis, et tal on koroonaviiruse pausi ajal tehtud füüsiliste treeningute tõttu jalalihased niivõrd paisunud, et pall ei püsi enam taskus, naljatas temast kogukam Querrey: “Ma võin sulle mängimiseks anda oma püksid.”

Querrey lõpuks selle mängu võitis ja alistas ka finaalis Brandon Holti (568.), kes ei oleks üldse pidanudki play-offis osalema, sest kaotus alagrupis Marcos Gironile (102.) jättis ta napilt poolfinaalist välja. Aga kuna turniiri nimi oli “Home Court Advantage”, siis nüüd saigi Holt tunda koduväljaku eelist. Et Bradley Klahn (126.) pidi vigastuse tõttu play-offist loobuma, kutsuti asemele Holt, sest ta elab Rolling Hillsi väljakutest vaid paari kvartali kaugusel.

Querrey alistas Holti 3:4, 4:1, 10:8 (otsustava seti asemel pikk tie-break), aga tegelikult on kaotaja tugevam kui tema edetabelikoht näitab. Nimelt õpib ta praegu Lõuna-California ülikoolis, mille tennisemeeskonda kuulus kümmekond aastat tagasi ka Jaak Põldma. Et ülikooli ajal profiturniiridel kuigivõrd osaleda ei saa (auhinnaraha ei tohi niikuinii vastu võtta!), ongi Holt edetabelis TOP500 seast väljas. Holt on pärit tuntud tenniseperekonnast, tema ema on kahekordne US Openi võitja Tracy Austin.

Ka Querrey elab Californias, kuid osariigi põhjapoolsemas suurlinnas San Franciscos. Ta on võitnud 10 ATP turniiri ning 2017. aastal mängis Querrey Wimbledoni poolfinaalis ja US Openi veerandfinaalis. Järgmise aasta veebruaris kerkis Querrey oma karjääri kõrgeimale edetabelikohale, mis on 11.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Kommenteeri
scroll to top