fbpx
Close

Liisa Varul sai U18 meistrivõistluste poolfinaalis magusa revanši

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kadrioru Tennisekeskuses toimuvad Eesti noorte meistrivõistlused on jõudnud lõpusirgele. Kolmapäeval peetakse veel U14 ja U18 üksik- ning paarismängude finaalid, autasustatakse parimaid ning tõmmatakse turniirile joon alla.

Teisipäeval mängiti aga U14 ja U18 üksikmängude poolfinaalid ning segapaaride finaalid.

U14 vanuseklassis mängisid nii tütarlaste, kui ka poiste seas ennast homsesse finaali kaks esimesena paigutatud noormängijat. Grete Gull (Saaremaa TK, 1.), kes pidi esimeses setis kõvasti vaeva nägema, alistas Katarina Brit Eskeni (USTA) 7:5, 6:0 ja Laura Rahnel (Pärnu Kalevi TK, 2.) Lisette Aljase (Tondiraba TK) 6:4, 6:0.

Poiste samas vanuseklassis pakkusid soosikud Georg Strasch (USTA, 1.) Ron Tornile ( Saaremaa TK) ja Petrik Tamtik (EKSM, 2.) Indrek Herman Raudkivile (USTA) kuhjaga võimalusi, paraku ei osanud Torn ega Raudkivi neid vastu võtta ega enda kasuks pöörata. Tamtik alistas Raudkivi 6:1, 6:4 ning Strasch Torni 6:3, 6:2.

U18 neidude esimeses poolfinaalis alistas Anet Angelika Koskel (Tallink City SK) täna rabedalt mänginud Lissi Kubre (Pärnu Kesklinna TK) 6:3, 6:1.

Teises, märksa tulisemas poolfinaalis kohtusid nädalapäevad tagasi U16 finaalis madistanud Elisabeth Iila (EKSM) ja Liisa Varul (MK Tenniseklubi), siis jäi peale Iila 6:3, 6:3.

Täna oli Varul avasetis parem 6:3, teises setis mängis Iila jõulisemalt ning viis selle kiiresse lõppmängu, juhtis juba 6:4…, kuid Varul suutis kaks settpalli päästa, võita kokku neli punkti järjest. Seega kiire lõppmäng 8:6, teine sett 7:6 ning finaalikoht tartlannale.

Varul rääkis matšijärgselt, et võidu tõi agressiivsus. „Olin täna märgatavalt agressiivsem ja üritasin enesekindlam olla, kui U16 finaalis. Eks see kaotatud finaal näris hinge ka. Tagantjärele vaadates valisin siis vale taktika. Tänaseks tegin vajalikud muudatused, olin enesekindlam ja eks ma tahtsin revanši ka ikka väga. Ja täna õnnestus,“ ütles Varul.

Edasistest plaanidest kõneldes ütles Varul, et erinevalt akadeemiaplaane pidavatest Oliverist (Ojakäär – toim) ja Markusest (Mölder – toim) temal sügishooajal Tartust ära kolida plaani pole. „Ei, mina jätkan Tartus MK Tenniseklubis. Seal on minu jaoks ideaalsed tingimused, kõik on olemas, tuleb ainult kõvasti trenni teha.“

Noormeeste esimeses poolfinaalis oli Prantsusmaal Patrick Mouratoglou akadeemias tenniseharidust omandav Mark Lajal (1. asetus) oodatult parem Andre-Remi Jakobist (Tondiraba TK) 6:2, 6:1.

Teises poolfinaalis ristasid reketid treeningkaaslased Oliver Ojakäär ja Markus Mölder (MK Tenniseklubi). Kuigi Mölder avaldas Ojakäärile kõva vastupanu, nagu alati, jäi seekordki peale Ojakäär 6:2, 6:3.

Ojakäär sõnas, et on nii U16 kui ka U18 meistrivõistlustel oma senise esitusega rahule jäänud. „Kui meistrivõistlustel millegi kallal nuriseda, siis on serv see element, millega peab korralikult tööd tegema. Tänaseski poolfinaalis oli alguses Mölder tegelikult ründavam pool, aga hilisemas mängukäigus dikteerisin tempot juba mina. Sain rütmi kätte ja hoidsin mulle sobivat takti võiduka lõpuni.“

Homne ülimalt intrigeeriv noormeeste U18 finaal Mark Lajali ja Oliver Ojakääri vahel algab Kadrioru Tennisekeskuses kell 10.

Ojakäär tunneb ennast enne kolmapäevast finaali vabalt. „Olen Lajali mänge siin silmanurgast vaadanud. Päris hästi lööb, väga ei eksi. Kuid mul pole midagi põdeda, lähen ja annan, mis mul sees parajasti on. Tagasi ma ennast hoidma ei hakka,“ lubas Ojakäär.

Segapaarismängude Eesti meistriteks tulid U14 vanusklassis Georg Strasch/Grete Gull võiduga Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi)/Lisette Aljase üle 6:4, 6:2.

Vanema vanuseklassi finaalis alistasid Lajal/Kubre Ojakäär/Varuli 6:4, 6:1.   

Varul oli pärast matši enesekriitiline. „ Arvan, et meil jäi julgusest  kahjuks puudu,“ ütles ta. Ojakäär oli paarismängu partneriga päri. „Kahjuks jah, me ei suutnud ülesannetega toime tulla. Ei pidanud mänguplaanist kinni.“

Homme alustatakse ENMV kuldmedalimängudega Kadriorus kell 10. Kahenädalane tennisemaraton jõuab lõpule kolmapäeva pärastlõunal, kui parematele noortele tennisistidele riputatakse kaela meistrivõistluste medalid.

ENMV tulemused leiad siit.

scroll to top