Liisa Varul sai avaringist edasi, Elena Malõgina kaotas

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kuršumlijska Banja W15 turniiril võitis seekord otse põhitabelisse pääsenud Liisa Varul avaringis Jelizaveta Tšainikova (Ukraina) 6:4, 6:3.

17-aastasel ukrainlannal pole WTA edetabelikohta, mistõttu Varul oli soosik ja ta õigustas seda. Esimeses setis käis tasavägine mäng seisuni 4:4, kummalgi oli kaks murret. Kuid siis tegi Varul kolmanda ja otsustava murde. Teises setis võitis Varul seisult 0:1 viis geimi järjest, kuid mängu lõpetamisega läks veel pisut aega.

Teises ringis on Varulil raskem vastane, kuuendana asetatud Pemra Özgen (Türgi, WTA 631.). Kuid türklanna on juba 38-aastane. Ta on võitnud 18 ITF-i turniiri, aga viimase viie hooaja jooksul vaid ühe.

Paarismängus on Varul koos Nikola Daubnerovaga (Slovakkia) asetatud kolmandana. Avaringis võitsid nad Jelena Gojkovici (Serbia) ja Marina Lubševa (-) 6:2, 6:2.

Elena Malõgina mängib Gdanskis W35 turniiril, kuid kaotas avaringis Jenny Dürstile (Šveits, WTA 501.), kes pääses edasi kvalifikatsioonis. Mullu osales Dürst Pärnu W25 turniiril ja seal pääsesid nii tema kui ka Malõgina võrdselt veerandfinaali. Malõgina kaotas 4:6, 2:6, kuigi oli esimeses setis kahe murdega ees 4:1. Viimasel ajal pole Malõgina serviga hästi hakkama saanud, ta võitis täna esimeselt pallingult 50 ja teiselt 33% punktidest.

Kuid Malõgina püsib veel konkurentsis paarismängus, kus tema partner on Sandra Samir (Egiptus).

Eestlannadest mängis veel Elizabeth Jürna, aga ta langes Madridi W15 turniiril välja kvalifikatsiooni avaringis.