Liisa Varul jõudis Tartus veerandfinaali

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Tartus peeti teisipäeval neidude üksikmängu teine ring, kus eestlannadest saatis edu Liisa Varulit (7).

Varul, kelle jaoks Veeriku spordihoone on ka koduväljak, alistas Sofia Vdovitšenko (Ukraina) 7:6, 7:6. Paraku ülejäänud kolm eestlannat kaotasid: Sofia Tšeklistova (2) Elina Zahharovale (Venemaa) 6:3, 2:6, 2:6, Anet Angelika Koskel (4) Tereze Veverele (Läti) 6:7, 4:6 ja Aurelia Riga Julia Judenkole (Venemaa, 8) 1:6, 1:6. Varul kohtub veerandfinaalis Zlata Jankovskajaga (Venemaa), kes täna lülitas välja esimesena asetatud Klaudia Bubelyte (Leedu).

Noormeeste teise ringi mängud, milles osaleb kolm eestlast, peetakse kolmapäeval. Küll aga alustati täna paarismängudega, kus võitjad pääsevad samuti veerandfinaali. Noormeeste turniiril on juba kõik kohtumised peetud ja veerandfinaali jõudis kaks eestlast. Tähelepanuväärne on Oliver Ojakääru ja Oskar Antinheimo (Soome) kindel 6:2, 6:2 võit kolmandana asetatud Erik Arutunjani ja Mihhail Malahhovitši (Valgevene) üle. Ühes kohtumises olid kaks eestlast omavahel vastamisi ning Marten Murrand ja Vladimir Jakubenko (Ukraina) võitsid Markus Mölderi ja Indrek Soome (Soome) 7:6, 6:3. Ainus kahest eestlasest koosnenud paar Oskar Erik Hakonen/Alex-Andre Ojassalu langes välja.

Neidude paarismängus on eestlannadel läinud hästi. Kindlate võitudega said edasi turniiri favoriidid Koskel/Bubelyte (1) ja Tšeklistova/Elisabeth Iila (2). Samuti pääsesid veerandfinaali Polina Ramenskaja koos Darta Daleckaga (Läti) ja Viktoria Kleer Kliimand koos Darja Zubtsovskajaga. Kaotusega pidid leppima Varul/Stella Remander (Soome, 3), Mariela Pluutus/Andrea Roots, Alissia Aleksandra Kivi/Annette Klettenberg ja Riga/Sade Scharlin (Soome). Sealjuures kaotasid Pluutus/Roots just Ramenskaja/Daleckale 7:5, 4:6, 7:10. Veerandfinaalis on ka ühes paaris Eesti mängijad vastamisi, kohtuvad Koskel/Bubelyte ja Ramenskaja/Dalecka.