Lihtvead said saatuslikuks: Kaia Kanepi kaotas maailma sajandale mängijale

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi langes Dubai WTA 1000 turniiri avaringis välja, kui kaotas maailma edetabeli 100. reketile Viktoria Tomovale (Bulgaaria) 3:6, 1:6.

Dubai tennisekeskuse kolmandal väljakul lõppesid kaks esimest mängu kiiresti ja nii ei oleks napilt osutunud õigeks Tennisneti ennustus, et kohtumine algab Eesti aja järgi 13 ja 14 vahel. Tegelikult pandi pall mängu paarikümmend sekundit pärast ühte. Nüüd võis loota, et Kaia mäng lõpeb ka kiiresti ja nii läkski (1 tund 20 minutit), aga kahjuks vastupidise tulemusega.

Mängu algusest saadik oli näha, et Kaia nopib aeg-ajalt punkte talle omases ründavas stiilis, aga oli ka näha, et Tomova peab eestlanna tempomängule küllaltki hästi vastu. Ja siis hakkasid tulema Kaia lihtvead. Ta oli hädas juba esimese servigeimiga seisul 0:1, aga suutis kolm murdepalli päästa. Kuid neljandas geimis kaotas Kaia ikkagi pallingu eduseisult 40:15 ja see murre otsustaski avaseti – ainult üks murdevõimalus Kaial veel oli, et seisu tasakaalustada, aga lihtviga tegi ka siin oma töö.

Mängu segas ka tuul ja Kaial oli servimisel probleeme palli õhkuviskamisega, aga kuna ta lõi esimest servi sisse 55% (lähedal enda keskmisele) ning ei teinud topeltvigu, ei saa ilmselt tuule arvele ebaedu kirjutada. Aga fakt oli see, et teises setis Kaia ei võitnud ühtki servigeimi. Eeskäe poolelt tuli endiselt vigu ja ainsa geimi Tomova servilt võitis ta teatud määral vastase abiga.

Kahju, et 3. väljakul ei olnud äralöökide/lihtvigade statistikat, aga tunde järgi arvaksin, et ca 2 lihtviga ühe geimi kohta (kokku 16 geimiga seega 32) Kaia tegi. Kuna Tomova võitis 67 punkti, siis on üsna loogiline, et umbes pooled neist teenis ta Kaia lihtvigadest.

Kaia veel sel nädalal punkte ei kaota, aga Indian Wellsis ja Miamis on tal kokku kaitsta 130 punkti. Ning sel aastal ta neil turniiridel asetatute sekka ei mahu.