fbpx
Close

Läti noormees Karlis Ozolinš jahib Austraalias kaht juunioride tiitlit

– Tennis / Foto: Pixabay

Lätil on võimalus saada kuueaastase vaheaja järel juunioride slämmiturniiri tiitel, kui 17-aastane Karlis Ozolinš püsib Australian Openi noorteturniiril konkurentsis nii üksik- kui ka paarismängus.

Tõele au andes, on Eestil olemas värskem juunioride tiitel, sest 2016. aastal võitis Wimbledonis paarismängu Kenneth Raisma koos Stefanos Tsitsipasega. Lätile tõi viimati esikoha Jelena Ostapenko 2014. aasta Wimbledoni noorteturniiri üksikmängus. Ka ülejäänud viimase kümnendi saavutusi võrreldes ei jää Eesti sugugi maha, vaid pigem on lätlastest ees, aga hetkeseisuga on maailma juunioride edetabelis kõrgel kohal ainult meie lõunanaabrid – Ozolinš 18. ja Kamilla Bartone neidude seas 9. Bartone langes aga seekord Austraalias üksikmängus välja avaringis ja paarismängus äsja poolfinaalis, ehkki koos Linda Fruhvirtovaga (Tšehhi) olid nad esimesena asetatud.

Ozolinš jõudis aga paarismängus finaali koos Mikolaj Lorensiga (Poola). Nad on asetatud kuuendana. Üksikmängus kohtub Ozolinš (12) poolfinaalis Arthur Cazaux’ga (Prantsusmaa, 5).

ITF-i juunioride turniiridel on Ozolinši paariline olnud sageli Alexander Georg Mändma. Tänavu võitsid nad koos tiitli aprillikuus Istanbulis 3. kategooria turniiril. Ozolinš ja Mändma on ka hiljem koos mänginud, aga mitte enam nii edukalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top