fbpx
Close

Läks ärevaks, aga Eesti tennisemeeskond sai Davis Cupil võidu

Rõõm pärast paarismängu võitu: vasakult Daniil Glinka, Siim Troost, Mark Lajal, Vladimir Ivanov, tema ees Johannes Seeman, füsioterapeut Ilo Rihvk.
Foto: Eesti Tennise Liit

Kuigi Eesti Davis Cupi koondise kapten Vladimir Ivanov ütles turniirieelses intervjuus, et loodetavasti halbu üllatusi ei tule, siis tänases mängus Montenegroga ikkagi tuli, aga lõpptulemus kujunes Eesti kasuks.

Halb üllatus oli selles, et Eesti esireket Mark Lajal polnud taastunud pikast lennureisist ookeani tagant ja kaotas Montenegro esinumbrile Petar Jovanovicile (ATP 1706.) 6:3, 3:6, 3:6. 19-aastane Jovanovic on tulevikumees ja ilmselt parem, kui tema edetabelikoht näitab, aga isegi keskmises vormis Lajal pidanuks temast jagu saama. “Lajal jõudis USA-st kohale esmaspäeval, jäi liiga vähe aega kohanemiseks,” ütles Ivanov. “Esimese seti mängis ta väga hästi, aga teises setis hakkas keha väsima, tekkisid külmavärinad. Lajal üritas lõpuni, aga kolmandas setis olid tal juba üle keha krambid.”

Lajal võitles veel otsustavas setis 0:3 pealt välja seisu 3:4, aga ei olnud võimeline maksimaalselt pingutama. Ivanov ütles, et pärast homset puhkepäeva on Lajal kindlasti võimeline reedel mängima ja praeguse plaani järgi ta mängib San Marino vastu esinumbri kohal.

Kuid enne Lajali kaotust oli Eesti teine number Daniil Glinka alistanud Matija Samrdžici 6:4, 6:0 ja nii otsustas paarismäng, kus oli ärevaid hetki, aga Johannes Seeman/Siim Troost tõid Jovanovic/Samardžici vastu võidu ära tulemusega 7:5, 7:5. Eesti paaril oli koguni 19 murdepalli, millest kaks realiseeriti mõlema seti seisul 5:5. Vastastel ei õnnestunud kasutada ühtki murdepalli 7st. “Vastased servisid väga hästi, ei olnud kerge murda,” ütles Ivanov. “Meie poiste serv oli ka kindel, ainult ühes geimis oli raskusi ja seda esimeses setis seisul 4;5, 0:40. Aga nad päästsid neli settpalli. Väga tublilt tulid toime, sest varem ei ole Seeman ega Troost olnud Davis Cupil sellises olukorras, et nende mäng otsustab. Glinkal samamoodi, oli ju tema võit ka suure tähtsusega,” kiitis Ivanov.

Seega kokkuvõttes seis 2:1 Eestile, homme mängivad III grupi Euroopa tsooniturniiri A-grupis Montenegro ja San Marino.

scroll to top