Kristjan Tamm pääses paarismängus veerandfinaali

– Kristjan Tamm / Foto: Igor Pissarev

Monastiris (Tuneesia) alanud 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril jõudis Kristjan Tamm koos paarilise Dominik Palaniga (Tšehhi) teise ringi, mis paarismängus tähendab veerandfinaali, sest osaleb 16 paari.

Tamm/Palan võitsid täna itaallasi Erik Crepaldit ja Giorgio Riccat 4:6, 6:4, 10:6. Eesti/Tšehhi paar lõi kokku 7 ässa, kuid pole teada, kummale kui palju neist kuulus. Topeltvigu tehti vaid üks, kuid esimese servi protsent oli Tammel ja Palanil vastastest veidi kehvem (vastavalt 61 ja 69%). Mõlemad paarid murdsid servi kahel korral. Otsustava seti asemel mängitud tie-breakis olid Tamm ja Palan 2:5 taga, aga siis lõpetasid selle geimi 8:1 spurdiga.

Muide, Tamm ja Palan poleks algselt pidanudki paarismängus osalema, aga nad pääsesid põhiturniirile nö alternatiivpaarina kellegi loobumise tõttu.

Üksikmängus Tamm täna platsile ei tule, ta kohtub homme oma tänase paarismängu vastase Crepaldiga. Mõlemad mehed pääsesid põhiturniirile kvalifikatsioonist, kuid maailma edetabelis on itaallane täpselt 300 kohta eespool (vastavalt 1146. ja 1446.).