fbpx
Close

Kristjan Tamm madistas Egiptuses tugeva itaallasega

– Kristjan Tamm / Foto: ETL

Egiptuses Sharm El Sheikhis ITF World Tour Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril pidas Kristjan Tamm põhitabeli avaringis põneva lahingu.

Loosi tahtel pidi Kristjan Tamm (ITF 978.) põhitabeli avaringis kokku minema esimesena asetatud ja kogenud 28-aastase itaallase Alessandro Begaga (ATP 393.). Bega kontos on 12 esikohta ITF Futures turniiridelt.

Viimased turniirid on andnud vihjeid, et Kristjan Tamm on enesekindlust leidmas ja Prantsusmaal treenimine hakkab esimesi positiivseid märke näitama. Igal juhul pidi kogenud vastane kurja vaeva nägema meie tennisisti alistamiseks. Mängu tulemus räägib iseenda eest – 7:6(4) 6:4.

Mäng kestis kokku 1 tund ja 40 minutit. Tamm lõi 11 ässa vastase 1 vastu, topeltvigu kogunes vastavalt 4 ja 2. Esimese servi õnnestusmisprotsent oli nii Tammel kui Begal madal (58% – 56%), ka võidetud punktide näitajad pea võrdsed (72% – 71%). Kuid suurim erinevus meeste vahel tuli sisse teiselt servilt võidetud punktide osas. Siin jäi Tamm Begale kindlalt alla (46% – 74%).

Esimeses setis murdsid mõlemad korra teineteise servi, kusjuures esimesena tegi seda just Tamm, asudes 4:3 juhtima. Seti saatuse otsustas seega kiire lõppmäng, kus vastane läks peale seisu 3:3 oma teed.

Teist setti alustas Tamm hästi, minnes murdega ja 2:0 ette, ent lasi kohe vastasel tagasi murda. Teise seti teine pool kuulus juba Begale ja nii katkes Tamme teekond ka üksikmängus.

scroll to top