Kristjan Tamm jõudis kindla võiduga teise ringi (täiendatud)

Kristjan Tamm tänavustel Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Kristjan Tamm sai Poolas Grodzisk Mazowiecki M15 turniiril avaringis hea võidu, kui alistas 6:0, 6:4 viiendana asetatud hollandlase Deney Wassermanni (ATP 613.).

Tamm alustas kaheksa geimivõiduga järjest, kui võitis avaseti kuivalt ja juhtis teises 2:0. Ainult kolmas geim oli tasavägine ja selle võitis Tamm kuuendalt murdepallilt, aga ülejäänud geimid võitis ta kindlalt. Pärast seda mäng võrdsustus ja kumbki mees enam murret ei teinud, kuid see tähendas, et Tamme varasem edu oli võiduks piisav. Tamm lõi 7 ässa ja tegi ainult ühe topeltvea, tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 76. Teises ringis kohtub Tamm Harry Wendelkeniga (Suurbritannia), kes asub edetabelis 771. kohal.

Paarismängus Tamm koos Alex Knaffiga (Luksemburg) edasi ei saanud, sest nad kaotasid Poola paarile Marcel Kamrowski/Jasza Szajrych 4:6, 6:2, 5:10.

Teisena asetatud Daniil Glinka pidi paraku Neversi (Prantsusmaa) M25 turniiri avaringis vastu võtma kaotuse, kui jäi alla Liam Brangerile (Prantsusmaa, ATP 1591.) 4:6, 6:7. Avasetis oli prantslasel võimalus võita kiiremini, kui ta juhtis 4:1 ja omas kaht murdepalli. Glinka mängis seejärel võitlusikult, jõudis viigini 4:4, aga kaotas veel ühe servigeimi ja sellega seti. Teises setis murdeid polnud ja ka tie-break’is seisuni 5:4 Brangeri kasuks polnud ühtki minimurret. Ent sellel seisul kaotas Glinka oma servil kaks punkti.

Neversis mängib ka Johannes Seeman, aga viimasel ajal juba tavapäraselt ainult paarismängus. Esimeses ringis tuli Seemanil ja tema paarilisel Daniel Morenol (Mehhiko), kes on asetatud kolmandana, kõvasti närvipinget tunda, aga nad võitsid Prantsusmaa paari Leo Lagarrigue/Valentin Lapalu 6:3, 3:6, 12:10. Otsustavas tie-break’is oli Eesti/Mehhiko paar ees vaid 1:0 ja siis uuesti seisul 11:10, mis tõigi võidu. Viik oli veel palju kordi tablool, aga vastased enamasti napilt ees. Seeman ja ta paariline päästsid ka kaks matšpalli.