Kristjan Tamm alustas Tuneesias põhiturniiri võidukalt

– Kristjan Tamm / Foto: Igor Pissarev

Kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Kristjan Tamm jätkas Monastiris (Tuneesia) võidukalt, kui alistas avaringi kohtumises Erik Crepaldi (Itaalia) 7:6, 6:3.

Maailma edetabelis oli Tamm Crepaldist täpselt kolmsada kohta tagapool – vastavalt 1446. ja 1146.

Tamm lõi tänases mängus 5 ässa ja tegi 3 topeltviga. Ehkki esimese servi protsent oli Tammel vastasest kehvem (vastavalt 53 ja 70%), suutis eestlane esimest pallingut realiseerida märksa edukamalt – ta võitis 77 ja vastane vaid 58% esimese servi punktidest. Murdepalle oli Tammel tervelt 9 ja neist 3 suutis ta realiseerida, Crepaldi kasutas 4st võimalusest ühe.

Sealjuures oli Tamm esimeses setis vastase pallingul taga 4:5, 15:40, aga ta päästis kaks settpalli ja murdis seejärel Crepaldi servi. Tie-break kuulus Tammele juba kindlalt 7:3. Teine sett oli tasavägine seisuni 2:2, siis murdis Tamm esimest korda ja seisul 5:3 veel viimaseks jäänud geimi koguni nulliga.

Tamm kohtub 2. ringis neljandana asetatud Evan Hoytiga (Suubritannia, ATP 447.).

Paarismängus on Tamm koos Dominik Palaniga (Tšehhi) jõudnud veerandfinaali, kuid nende järgmine kohtumine peetakse homme.