Kõva sõna: Kiira Paškov võitis Prantsusmaal U12 Tennis Europe’i 1. kategooria turniiri!

Kiira Paškov (vasakul) ja Nadežda Morozova Prantsusmaal. / Foto: Tennis Europe

Edela-Prantsusmaal Le Passage’i linnas laupäeval lõppenud 30. Passagepoirs`i U12 1. kategooria Tennis Europe`i turniiril võidutses Eesti noormängija Kiira Paškov. Koos Nadežda Morozovaga tuuakse Eestimaale ka paarismängu võidukarikas.

Võistlus oli kohalik suursündmus, iga päev käisid kohal nii ajakirjanikud, kui fotograafid ning igapäevaselt ilmus kohalikes väljaannetes turniirist lugusid. Turniiri avas La Passage`i linnapea isiklikult.

Paškov alistas nii Itaalia, kui ka Suurbritannia U12 esinumbrid

64-ses tabelis tuli turniirivõiduks alistada kuus vastast ning sellega sai treener Taavi Tuisu õpilane veenvalt hakkama! Alistanud kahes esimeses ringis Prantsusmaa mängijad Juliette Clolus` ja Capusine Charcosset` vastavalt 6:1, 6:3 ja 6:3, 6:4, kohtus Kiira Paškov 16 parema seas Itaalia tüdruku Anna Nerelliga. Kui avasett oli tasavägine, siis teises pani Eesti tüdruk oma paremuse veenvalt maksma 7:6(4), 6:0 ning koht veerandfinaalis oli kindlustatud. Kohtumist Itaalia U12 esinumbriga peab Kiira ka lõppenud turniiri kõige raskemaks.

„Pallivahetused olid Itaalia tüdrukuga väga pikad. See mäng väsitas kõige rohkem,“ sõnas värske turniirivõitja.

Kaheksa parema seas tuli vastaseks Briti noormängija Servil Parviz, kuid Paškovil polnud ka saareriigi U12 esireketiga esimeses setis probleeme võites selle tulemusega 6:1. Teises setis jäi Kiira seda ootamatumalt 1:5 tagaajaja rolli, kuid võitis seejärel kuus geimi järjest! Ning vormistas teise seti 7:5 võiduga end poolfinaali.

Nagu päris. Poolfinaalides olid kohal ka pallipoisid!“

Poolfinaalis oli Kiira parem Prantsuse piigast Lina Mislimist 7:5, 6:2. Selles mängus oli palju mõlemapoolseid äralööke, kui Kiira oli osavam ning tegi õigeaegseid ning punktetoovaid stoppe.

Turniir paistis silma hea korralduse poolest. Kui majutus, toitlustus ja ka transport oli lihtsalt hästi organiseeritud, siis veerandfinaalides olid kohtumistel pukikohtunikud ning alates poolfinaalidest täismäng: toredale võistlusmiljööle lisasid vunki juurde kohalikud pallipoisid!

Laupäevases finaal toimus üldise melu saatel ning seetõttu tundis meie tennisepiiga ka tavalisest rohkem närvilisust. Avasetis tuligi Suurbritannia mängija Megan Knightilt vastu võtta 5:7 kaotus, seda peamiselt meie mängija lihtvigade tõttu, kuid kaheks järgmiseks geimiks kogus Paškov end täielikult ning need kuulusid kindlalt talle 6:1, 6:1 ja ühes sellega 1. kategooria turniirivõit! Vägev!

Aitäh Nadjale!“

Paarismängus näitasid noorukesed Eesti tüdrukud Nadežda Morozova ja Paškov klassi. Loovutanud kolmes esimeses kohtumises kokku ainult üheksa geimi, tuli poolfinaalis vastamisi minna Itaalia duo Iudovica Casalino/Nerelliga. Põneva matši kallutas Eesti paar enda kasuks otsustavas setis ning 6:3, 4:6, 10:5 võit tagas koha finaalis.

Finaalmatš Briti paari Awem Gwylum-Daviese/Megan Knightiga kujunes meie noortele edukaks. Kohtumise jooksul ei tekkinud paremuses hetkekski kahtlust ja Eesti paar võis pärast 6:2, 6:4 võitu rõõmuhõisked valla päästa.

„Tahan öelda suur aitäh Nadjale! Meie koostöö sujus ning Nadja tegi paarismängus superhead tööd,“ kiitis Paškov paarismängupartnerit. Nüüd ootab Kiirat ees 6. juunil algav Riga Open, kus 12-aastane tüdruk võistleb U14 vanuseklassis.