fbpx
Close

Kõrveküla kutt kipub maailma

– Oliver Ojakäär U18 Mastersil / Foto: Igor Pissarev

14-aastane Oliver Ojakäär on püsinud omavanuste Eesti tennise tipus juba õige mitu aastat. Lõppeval aastal tegi Ojakäär korraliku läbimurde ka rahvusvehelistel võistlustel ning võitis kodumaal kuni 18-aastaste noormeeste Mastersi turniiri. Tennis Europe poiste U14 edetabelis on Ojakäär 14. positsioonil.

182 sentimeetri pikkune, võimsa kehaehitusega noormees on tegelenud tennisega kümme aastat. Peamiselt tänavu Eesti parimaks noortetreeneriks valitud Martin Karise juhendamisel.

Kõrveküla põhikooli kaheksandas klassis õppiv Eesti tenniselootus rääkis Tennisnetile oma elust-olust ja tutvustas järgmise aasta plaane.

Alustuseks sõnas noormees, et lõppeva aastaga võib rahule jääda. “Tõepoolest, päris hea aasta on olnud,” ütles ta.

Ojakääril on argipäeviti kolm treeningkorda päevas, kaks korda tennis – kus sparringupartneriteks enamasti samuti Eesti omavanuste tippu kuuluvad Markus Mölder ja Liisa Varul –  ja üks füüsilise trenn, lisaks veel nädalavahetustel eratreeningud. Oliver kiitis treeningute intensiivsust.

– Oliver Ojakääri (all vasakult esimene) jaoks on Eesti esindamine auasi. Koos Eesti tiimi ja treener Martin Karisega / Foto: Igor Pissarev

“Koolis kahjuks eriti aega käia pole. Õnneks tuleb kool vastu, aga kui on pikad pausid sees, siis tuleb päris palju töid järele teha. E-kooli varianti pole.”

Mingiteks teisteks hobideks Ojakääril pole lihtsalt mahti. “Meeldib sõpradega koos aega veeta, arvutimängude sõber ma ei ole,” sõnas noormees.

Enda tennisetehnikast kõneledes teadis Ojakäär, et kus on varu ning mille kallal peaks vaeva nägema.

“Volle ja tagakäsi jätab hetkel soovida, praegu tegelemegi tagakäelöökide arendamisega. Aga serv ja eeskäsi on mul korralikud,” lisas Eesti tenniselootus.

– Oliver Ojakäär kolm aastat tagasi / Foto: Facebook

Noortennisisti järgmise aasta plaanid kätkevad endas võimalikult palju rahvusvahelisi turniire. Loomulikult peab selleks olema terve kui purikas.

“Õnneks vigastusi pole, varem haiget teinud küünarnukk on korras. Vahest vaevab lihase ülepinge ja siis tuleb pisut rahu anda. Aga üldiselt on tervisega praegu hästi.”

“Tahan osaleda mitmetel ITF Juunioride turniiridel, eesmärgiks on aasta lõpus olla ITF-i 800 hulgas, loomulikult hästi esineda Tennis Europe`itel. Euroopa meistrivõistlustel tahan taas väga hästi mängida. Mis akadeemiat puudutab, siis oleme mõelnud selle peale. Tõenäoliselt on kasulik minna, kas juba järgmisel aastal ja millisesse akadeemiasse täpselt, seda pole me veel otsustanud,” rääkis Ojakäär.

Eesti tennise tervise kohta arvas Ojakäär, et praegu läheb päris kenasti.

“Kristjan Tamm teeb häid turniire, Mark Lajal on viimasel ajal väga häid turniire mänginud, naised on nagunii päris tipus.”  

Tennisest, kui spordialast rääkides sattus Ojakäär õhinasse: “Tennise juures meeldib, et see on indivduaalne spordiala – väljakul ei jaga kellegagi vastutust. Pead seisma ainult enda eest. Tennis on lihtsalt nii äge – selleks, et midagi saavutada, pead väljakul ise tegema, ise olema. Vaja on nii head füüsist, kui head pead,” ütles Ojakäär lõpetuseks.

scroll to top