fbpx
Close

Kolm Eesti poissi jõudis Soomes kvalifikatsiooni otsustavasse ringi, neist Oskar Irdoja põhiturniirile

– Alexander Georg Mändma / Foto: Viktor Burkivski

Soomes Vierumäki tennisekeskuses lõppes ITF-i 4. kategooria noorteturniiri kvalifikatsioon, kus kolm Eesti poissi olid täna ennelõunal võidukad, kuid pärastlõunal peeti otsustav kvalifikatsiooniring, kust sai edasi ainult Oskar Irdoja.

Martin Petuhov alistas kvalifikatsiooniturniiri esimese asetusega leedulase Ugnius Bickauskise koguni 6:1, 6:1 ja kohtub nüüd Oskar Irdojaga, kes oli parem Anton van Nunenist (Rootsi, 6. asetus) 6:3, 6:2. Kolmanda eestlasena sai võidu Ronan Vahtras (2), kes alistas Otto Koivisto (Soome) 6:3, 6:4. Kaotuse pidid vastu võtma Kevin Suvi (5) ja Ott Artur Kasera (4).

Pärastlõunal turniiri jätkati ning eestlaste omavahelises heitluses sai Irdoja jagu Petuhovist 1:6, 6:1, 6:2. Vahtras aga kaotas Ethan Blotile (Rootsi, 8) 4:6, 1:6. Otse on tänu edetabelikohale pääsenud põhiturniirile Alexander Georg Mändma.

Tüdrukute kvalifikatsiooniturniiril eestlannad enam ei jätka, sest Sofia Tšeklistova (2) kaotas dramaatiliselt Kristina Paskauskasele (Suurbritannia) 4:6, 6:3, 6:7 (tie-break 6:8). Kuid Eesti tüdrukuid on otse põhiturniirile pääsenud lausa neli, neist Lissi Kubre kolmanda asetusega ning Aurelia Riga, Anet Angelika Koskel ja Lauren Elisabeth Lind ilma asetuseta. Vaata turniiritabeleid siit.

NB! Aurelia Riga oli varem teisena joone all, aga pääses põhiturniirile mõne mängija loobumise tõttu.

Lisame ka sellise fakti, et mullu jõudis Vierumäki turniiril finaali Robin Erik Parts, kes kaotas soomlasele Otto Virtanenile.

scroll to top