Kolm Eesti noort jõudsid Küprosel veerandfinaali

– Brit Martin mänguhoos / Foto: Eesti Tennise Liit

Kuus Eesti noormängijat, kes osalesid Larnacas (Küpros) eelmisel nädalal ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril, jätkavad seal ka sel nädalal, aga nüüd juba 4. kategooria turniiril.

Vaatamata kategooria tõusule on eestlased olnud üsna edukad – veerandfinaali jõudsid neidudest Liisa Varul (6) ja Brit Martin ning noormeestest Markus Mölder.

Varul alistas tänases 2. ringi mängus Victoria Savvidese (Küpros) 6:2, 6:2 ja Martin Lavinia Torselli (Itaalia) 7:6, 6:4. Veerandfinaalis läheb aga mõlemal raskemaks, sest Varul kohtub esimesena asetatud Dimitra Pavlouga (Kreeka) ja Martin kolmandana asetatud Emilija Tverijonaitega (Leedu). Laura Rahnel ja Grete Gull kaotasid seekord 1. ringis, kuid meenutame, et eelmisel turniiril olid mõlemad jõudnud veerandfinaali. Rahnelil polnud seekord õnne loosiga, sest ta kaotas avaringis Luca Victoria Vockele (Saksamaa, 4), kes oli eelmise nädala turniiri võitnud.

Mölder alistas 2. ringi kohtumises Andreas Timini (Küpros) 6:3, 3:6, 6:3 ja kohtub nüüd veerandfinaalis Pavlos Parsoniga (Küpros, 7), kes oli eelmise turniiri finalist (alistas tookord veerandfinaalis Oliver Ojakääru). Praegu toimuval turniiril kaotas Ojakäär kahjuks avaringis kuuendana asetatud Joel Pierleonile (Suurbritannia) otsustavas setis 5:7. Võiks ka lisada, et Mölderi tänane vastane Timini oli omakorda välja lülitanud kolmandana asetatud leedulase Ainius Sabaliauskase.

Pärastlõunal mängiti Larnacas paarismängu 1. ring, kus kõik kolm Eesti paari olid võidukad. Otsa tegid lahti Gull/Rahnel, kes alistasid Daphney Koutsofta (Küpros) ja Leontina Stojanovici (Serbia) 7:5, 6:2. Larnaca eelmise turniiri võitnud Martin/Varul (3) said veelgi kindlamalt 6:3, 6:1 jagu Itaalia paarist Diana De Simone/Torselli ja Mölder/Ojakäär võitsid Stavros Hadjivarnava (Küpros) ja Tommy Harrisoni (Suurbritannia) 6:3, 1:6, 10:6.

Larnacas mängitakse väljas kõvakattel. Päevasooja on Küprose lõunaranniku kuurortlinnas praegu 22-23 kraadi.

Lisame, et Simona Alter teeb kaasa Peninas (Portugal) Tennis Europe U16 klassi 3. kategooria turniiril ja võitis seal paarismängu avaringis koos Mafalda Almeidaga (Portugal, 2) Marta Halbersztadti (Poola) ja Adriana Pellizzari (Portugal) 6:3, 6:2. Üksikmängus kaotas Alter avaringis kaheksandana asetatud Maria Pintole (Portugal).