Kodupublik rõõmustab: Lorenzo Sonego lülitas välja Dominic Thiemi

Lorenzo Sonego Roomas. / Foto: EPA/Scanpix

Neljapäevast alates Rooma turniiril 25-protsendilise täituvusega tribüünidele lubatud Itaalia publik saab reedel siiski ühele oma mehele veerandfinaalis kaasa elada, kui Lorenzo Sonego (ATP 33.) lülitas 3,5-tunnises põnevusmängus välja Dominic Thiemi (Austria, 4).

Pärast kahekuulist pausi Madridi turniiril naasnud ja seal poolfinaali jõudnud Thiem pidi seekord varajasemas staadiumis reketid kotti pakkima, kui kaotas 4:6, 7:6, 6:7. “See on unustamatu ja emotsionaalne hetk, sest olen Roomas, oma koduses Itaalias koos fännidega,” ütles Sonego. “Olen väga õnnelik võidu üle, sest liivaväljakutel on Thiem seni olnud Nadali järel paremuselt teine.”

Esimeses setis aitas Sonegot üks murre seitsmendas geimis. Sonego oli ka tervikuna parem mees selles setis, sest võitis oma servigeime kindlamalt. Thiem sai esimese murdepalli alles Sonego eduseisul 5:4, 30:40, kuid ei realiseerinud seda. Teises setis oli Thiemil juba viis ja Sonegol neli murdepalli, kuid mõlemad hoidsid servi, ehkki itaallane oli ka taga 5:6, 15:40. Tie-break’´is asus Thiem juhtma 4:1 ja võitis 7:5.

Otsustavas setis nähti juba rohkem murdeid. Seisuks 3:2 oli austerlane võitnud kaks ja Sonego ühe geimi vastase servil. Teise murde sai itaallane tagasi viimasel hetkel seisul 4:5. Tie-break’is läks Sonego ette 2:0 ja enam viigiseisust rohkemat Thiem ei saanud. Seisul 6:5 võitis itaallane viimase punkti oma servil.

Mõlemad mehed lõid 8 ässa, aga Sonego topeltvigu ei teinudki (Thiem 3). Itaallane sai esimest servi rohkem sisse (71% vs 64%) ja ilmselt see vaekausi pisut kallutaski tema kasuks, sest Thiem pidi lootma rohkem teisele servile, millest ta sai 47%, aga Sonego 60% punktidest.

Sonego oli seni maailma esikümne meestega kohtunud seitsmel korral ja saanud ühe võidu – esireketi Novak Djokovici üle 2020. aasta Viini turniiril, kus ta jõudis finaali. Karjääri jooksul on itaallane võitnud kaks turniiri, neist teise kuu aega tagasi samuti kodumaal Cagliaris. Roomas on Sonego vastane veerandfinaalis Andrei Rublev (Venemaa, 7), kellele ta just Viini finaalis kaotas seni ainsa omavahelise mängu 4:6, 4:6. Täpselt selliste numbritega alistas Rublev neljapäeval Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 9).

Samuti ootab meid reedel põnev kordusmatš Rafael Nadali (Hispaania, 2) ja Alexander Zverevi (Saksamaa, 6) vahel. Möödunud nädala oli Zverev võitnud Nadali esimest korda liivaväljakul Madridi veerandfinaalis.