fbpx
Close

Kim Clijsters naaseb suurde tennisesse Dubai turniiril

Kim Clijsters kodulinnas Brees harjutamas tänavu jaanuaris. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pärast veidi enam kui seitsmeaastast vaheaega võtab profituuril uuesti reketi kätte 36-aastane belglanna Kim Clijsters, kes on neljakordne suure slämmi turniiride tšempion.

Naasmisest teatas Clijsters juba mullu septembris, aga Dubai Premier-turniir on nüüd see paik, kus vahepeal juba Kuulsuste halli valitud legendi tagasitulek teoks saab. Mõistagi sai Clijsters korraldajailt vabapääsme (wild card), sest edetabelipunktid tal ju puuduvad.

“Olen põnevil sellest, et mängin taas võistlustennist. Tean, et Dubai turniir tähistab sel hooajal 20. juubelisünnipäeva ja nii on mulle au seal esimest korda osaleda ja ühtlasi naasta. Ootan juba kohtumist fännidega, kes on minu naasmist julgustanud ja toetanud,” ütles Clijsters.

Kuulsal belglannal ei ole kavatsust teha profituuri kaasa täismahus, sest ta peab rohkelt aega pühendama perekonnale. Clijstersil on kolm last – tütar Jada (11) ning pojad Jack (5) ja Blake (2). Enne abiellumist ja Jada sündi teatas Clijsters esimest korda profitennisest loobumisest, kuid naasis emana 2009. aastal ja pärast seda võitis veel kaks slämmitiitlit. Clijsters hoidis maailma esireketi tiitlit 12 nädalat aastal 2003, seitse nädalat aastal 2006 ja veel ühe nädala pärast naasmist 2011. aasta veebruaris. Kokku seega 20 nädalat.

Möödunud nädalal harjutas Clijsters koos Belgia Fed Cupi naiskonnaga, kuid ise tiimi ei kuulunud. Kindlasti oli aga naiskonna liikmetele kasu kõrge tasemega treeningupartnerist ja Clijsters ise sai hea ettevalmistuse Dubai turniiriks.

Võimalik on ka Eesti esireketi Anett Kontaveidi kohtumine omaaegse legendiga, kuid selleks peab loos sobima. Kontaveit asetust Dubais ei saa, sest praeguse seisuga on viimasena (8.) asetatud Johanna Konta (Suurbritannia).

Clijstersile lisaks said vabapääsme veel kaks tuntud mängijat – Elina Svitolina (Ukraina) põhjusel, et ta andis ennast turniiriks liiga hilja üles, sest maailma neljandana oleks ta ju igal juhul osavõtu teeninud, ning Garbine Muguruza (Hispaania), sest tema oli turniiriks ülesandmise hetkel edetabelis nii madalal, et poleks põhitabelisse mahtunud. Wild card siiski ei tähenda, et Svitolina jääks asetuseta – ta on Karolina Pliškova (Tšehhi) ja Simona Halepi (Rumeenia) järel kolmas. Dubai turniirist loobusid maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ja ikka veel vigastusega kimpus Bianca Andreescu (Kanada). Tiitlit kaitseb Dubais maailma viies reket Belinda Bencic (Šveits).

Dubai põhiturniiri tabel loositakse nädalavahetusel, mängud algavad esmaspäeval.

scroll to top