Kiira Paškov lõpetas U12 vanuseklassi võimsa turniirivõiduga

Kiira Paškov noorte Alexela Mastersil. / Foto: ETL

Eesti noormängija Kiira Paškov pidas oma viimase turniiri U12 vanuseklassis Portugalis Coimbras. Memorial Antonio Luzio Vazi Tennis Europe`i I kategooria võistlusel jäi Paškov üksikmängus võitmatuks, alistades tulises finaalis Rumeenia tüdruku Andreaa Kurta 7:6 (3), 6:7 (3), 6:1.

64-lises tabelis avavoorus vaba olnud Paškov sai teises ringis jagu Suurbritannia esindajast Ingrid Dumitrust 6:4, 6:3, 16 parema hulgas oli meie tütarlaps kindlalt üle kohalikust mängijast Margarida Monteirost 6:1, 6:1. Veerandfinaalis alistas Paškov jällegi Suurbritannia noortennisisti Annabel Wongi 6:4, 6:2, kusjuures Wong oli varasemas kolmes kohtumises vastastele loovutanud kokku ainult kaks geimi! Esimeses setis hoidis kumbki tütarlaps oma servi seisuni 5:4 Paškovi kasuks, sealjuures oli väga tugeva serviga Wong võitnud oma pallingugeimid pea kõik nulliga. Briti noormängija viies pallingugeim õnnestus Eesti piigal aga murda. Teises setis hakkas Wong rohkem eksima, samas kui Paškov pani veel juurde ja ennast niiviisi nelja parema hulka mängis. Poolfinaalis tuli Paškovile vastu Prantsusmaa piiga Leyna Bey. Esimese seti võitis küll Bey 6:4, kuid kaks viimast setti kuulusid veenvalt Eesti mängijale 6:1, 6:0.

Pühapäevane finaalmatš Andreaa Kurtaga oli tõeline põnevuslahing, mis kestis kaks ja pool tundi. Esimese seti võitis Paškov 7:6 (3), Rumeenia tüdruk suutis teise seti aga täpselt samade numbritega (7:6, 3) enda kasuks kallutada. Otsustavas setis jätkus Eesti noormängijal rohkem vaimujõudu ja kannatlikkust ning ta kindlustas 6:1 paremusega ka turniirivõidu! Milline aastalõpp ja milline finiš U12 vanuseklassile! Paškov võitis 2022. aastal kokku viis Tennis Europe`i I kategooria turniiri!

Eesti tüdrukutest osalesid veel Mileena Shein, Nadežda Morozova ja Vera Morozova, neist sai ühe võidu kirja viimati nimetatu. Paarismänguturniiril jõudsid seljavaluga kimpus olnud Nadežda Morozova ja Paškov aga poolfinaali. Kui avavoorus vaba olnud Eesti duo sai teises ringis napilt jagu Suurbritannia paarist Ingrid Dumitru/Yanziye Zhang 2:6, 6:2, 10:6, siis veerandfinaalis oldi Rumeenia/Taani kooslusest Karina Maria Macarie/Ella Möller Wilstrupist üle koguni 6:1, 6:0. Nelja parema seas pidid Eesti tüdrukud aga alla vanduma Kurta/Sofia Põžjanovale 4:6, 3:6.

Poiste samal turniiril osales Eesti mängijatest Adrian Shein. Shein, kelle sünniaasta on 2012, tegi kaks väga head mängu. Kvalifikatsiooniturniiri teises ringis tuli küll tunnistada endast kaks aastat vanema sakslase J. Ruben Fuhlmanni nappi paremust 6:2, 7:5, kuid 10-aastasena U12 TE I kategooria turniiril mängida on Sheini jaoks kindlasti vägev kogemus.

Tänavu koguni viis Tennis Europe`i U12 I kategooria turniiri võitnud Kiira Paškovi plaanidesse mahuvad järgmisel aastal samuti TE I kategooria turniirid, sedapuhku U14 vanuseklassis. Aprillis 13-aastaseks saava Taavi Tuisu õpilase esimeseks etteasteks 2023. aastal saab olema Inglismaal toimuv Junior International Bolton, mis algab 15. jaanuaril.