Kiira Paškov ja Eleanora Roos võitsid Kadriorus paarismängu, Eestile veel finaalikohti

Vasakul neidude paarismängu võitjad Eleanora Roos ja Kiira Paškov, paremal finalistid Nora Olivia Adamson ja Marie Johanna Lapimaa. / Foto: Rein Kompus

Kadrioru Tenniseklubi väljakutel lõppenud Tennis Europe’i U16 vanuseklassi 2. kategooria turniiril oli Eestil võimalus isegi kõik neli esikohta koju jätta, aga finaalides siiski nii hästi ei läinud.

Neidude paarismäng oli ainus, kus Eestil oli esikoht enne finaali kindel, sest omavahel kohtusid esimesena asetatud Nora Olivia Adamson/Marie Johanna Lapimaa ja kolmandana asetatud Kiira Paškov/Eleanora Roos. Vigastusest taastuv Paškov mängis üle pika aja, aga üksikmängus ta veel väljakule ei tulnud. Kuid Paškov/Roos said võidu kätte, sest alistasid finaalis Adamson/Lapimaa ülipingelises mängus 6:7, 7:6, 10:8. Veel kaks Eesti paari jõudis poolfinaali, kus Adamson/Lapimaa võitsid Elizabeth Averjanovi ja Anna Kazinjani 6:3, 4:6, 10:4 ja Paškov/Roos Maria Manethe Irdoja/Mia Elise Pink’i 6:2, 6:0.

Neidude üksikmängu hoidis Eesti lippu kõrgel esimesena asetatud Adamson, kes poolfinaali jõudis eestlannadest ainsana. Kuid tuleb lisada, et kaasa ei teinud Lapimaa, kes sarnaselt Paškoviga osales ainult paarismängus. Adamson alistas poolfinaalis Elizabete Ozola (Läti, 3) 6:0, 6:3, aga finaalis kaotas neutraalsena mänginud Valeria Timofejevale (6) 5:7, 6:1, 3:6. Finalistid ei kaotanud enne omavahelist mängu settigi.

Veerandfinaalis mängis aga koguni viis eestlannat. Omavahelises duellis alistas Adamson Carolina Mastepani (8) 6:2, 6:0, Ozola Averjanovi (5) 4:6, 6:0, 7:5, Timofejeva Roosi (4) 6:1, 6:3 ja Lukne Vaitkeviciute (Leedu, 2), kes poolfinaalis Timofejevale kaotas, sai jagu Pink’ist 6:1, 6:4.

Noormeeste üksikmängus jõudsid eestlastest poolfinaali esimesena asetatud Nikita Smirnov ja üllataja Karl Oskar Laan, kes kvalifikatsioonist alustades võitis avaringis neljandana asetatud Deividas Bandzeviciuse (Leedu) 1:6, 6:3, 6:4. Veerandfinaalis sai ta jagu Konrad Pungerist (8) 6:4, 7:5, aga eestlaste omavahelises poolfinaalis kaotas Laan Smirnovile 1:6, 1:6.

Tabeli alumises pooles jõudsid eestlastest veerandfinaali Kaspar Jaani (7) ja mai keskel Viljandis U16 turniiri võitnud Robin Lucas Sirk (6). Kuid nad jäid alla endast edetabelis eespool asunud mängijaile – Jaani kaotas Eriks Valeinisele (Läti, 3) 1:6, 4:6 ja Sirk Lukas Smailysele (Leedu, 2) 1:6, 6:2, 1:6. Poolfinaalis võitis Valeinis Smailyse 6:3, 1:6, 6:4 ja finaalis ka Smirnovi 7:5, 0:6, 6:3. Seega ei kaotanud eestlased kummaski üksikmängu finaalis geime rohkem (Smirnovil isegi +1), aga see paraku lõpptulemust ei otsusta.

Noormeeste paarismängus olid eestlastest edukaimad Aaron Kelle/Robin Rait Rikberg, kes poolfinaalis lülitasid välja teisena asetatud Jaani/Valeinise 6:0, 5:7, 10:8. Teises poolfinaalis kaotasid tartlased Punger/Sirk (3) esimesena asetatud Leedu paarile Bandzevicius/Valeinis 4:6, 5:7. Lõpuks oligi noormeeste paarismäng ainus, kus esimesena asetatu sai võidu, sest Bandzevicius/Valeinis said finaalis Kelle/Rikbergilt loobumisvõidu.