Kiira Paškov ainus kahekordne karikavõitja: Tähtveres lõppesid tütarlaste Eesti karikavõistlused

– U18 tütarlaste paarismängu finalistid (võitjapaar vasakul) / Foto: Henri Nelk

Teisipäeval tõmmati joon alla möödunud nädala laupäeval Tartus algust tehtud Eesti noorte karikavõistlustele. Tütarlapsed mängisid Tähtveres kolmes vanuseklassis (U12, U14, U16/18) noormehed selgitasid karikaomanikke neljas vanuserühmas (U12, U14, U16 ja U18) Veerikul.

Kuni 12-aastaste tütarlaste seas tuli karikavõitjaks Stefanija Variksoo (Altius TK). Neljandat paigutust omanud Variksoo näitas südikat mängu ning alistas poolfinaalis Nora Olivia Adamsoni (1. asetus, FV Tenniseakadeemia) 6:4, 6:2 ning finaalis Nadežda Morozova (2., USTA) 6:1, 6:1.  Morozova oli poolfinaalis jagu saanud Varvara Trifonovast (-., Tallink City SK) 6:2, 6:1.

Lohutusturniiri finaali jõudsid Mette Maria Jürvetson (TC2000) ja Ksenija Semjonova (Top One SK). Pingelise kohtumise järel võitis tulemusega 9:7 väikese karika Jürvetson.

Paarismänguturniiril pälvisid karikavõidu Elizaveta Anikina (Top One SK)/Britta Orm (Pärnu Kalevi SK). Saanud poolfinaalis loobumisvõidu Adamson/Morozovalt, alistasid nad palavas heitluses kulgenud finaalis MK Tenniseklubi paari Doris Audova/Liisa Marii Põhjala 7:6 (4), 6:4. Tartu piigad lunastasid pääsu lõppvaatusesse 6:4, 6:1 paremusega Anna Skorodumova (Top One SK)/Kätlin Tõntsi (Tabasalu TK) üle.

Kuni 14-aastaste tütarlaste seas jätkas võidukäiku Kiira Paškov (Tondiraba TK). Turniiritabelis teist asetust omanud 11-aastane tennisetüdruk oli poolfinaalis parem Eleanora Roosist (6., Altius TK) 6:1, 6:4 ning finaalis ka Marie Johanna Lapimaast (1., Tallink City SK) 6:4, 4:6, 6:0.  Poolfinaalis pidas Lapimaa ägeda lahingu Lisbet Levandiga (4., Evald Kree SM) ja lunastas kolmesetilises matšis  6:1, 3:6, 6:3 pileti finaali.

Lohutusturniiril tunnistas ainult võite Karoliina Kuhi (USTA). Finaalis oli Kuhi napilt 8:6 parem Rebecca Toomesoost (Pärnu Kesklinna TK).

Kuni 14-aastaste tüdrukute paarismänguturniiril kohtusid finaalis Paškov/Roos – Elizabeth Averjanov (USTA)/Kiara Nassar (EKSM). Karikavõidu üle said rõõmu tunda Paškov/Roos tulemusega 6:2, 6:2. Ühtlasi tähendas see, et paari nädala pärast 12. sünnipäeva tähistav Paškov oli tänuvu ainus tütarlaps, kes võitis karika mõlemas mänguliigis.

Poolfinaali mängisid ennast Kuhi/Rebeka Rohumägi (MK TK) ja Adelija Danheli (Tondiraba TK)/Levandi.

Kuni 18-aastaste neidude seas jõudsid nelja parema sekka neli esimest asetust. Eesti karikavõistluste suure karika sai enda valdusesse Laura Rahnel (2.,MK TK), kes finaalis oli seekord parem „vanast“ rivaalist Grete Gullist (2.,Saaremaa TK) 6:3, 6:2. Poolfinaalis oli Gull üle Mariela Pluutusest  (4.,EKSM) 6:0, 6:0 ning Rahnel alistas Anna Maria Tottrupi  (3.,samuti EKSM) 6:1, 6:2.

Lohutusturniiril pälvis esikoha Katarina Tamm (FV TA). Tamm sai finaalis loobumisvõidu Hanka Mühlbergilt (MK TK). Vanemate piigade paarismängu turniir päädis Gull/Pluutus karikavõiduga. Dramaatiliseks kujunenud finaalkohtumises Rahnel/Tottrupi vastu õnnestus neil otsustavas tie break setis võit võtta 7:5, 2:6, 10:8. Poolfinaalis said Rahnel/Tottrup loobumisvõidu Katarina Brit Esken/Nora Leinuselt (mõlemad USTA) Eskeni jalavigastuse tõttu. Gull/Pluutus aga said poolfinaalis 6:4, 6:2 jagu paarist Nora Parik (USTA)/Kätriin Reinvald (Avantage).