fbpx
Close

Kellest võib saada 2022. aastal uus slämmivõitja? Anett Kontaveit on nimekirjas

2018. aastal kohtusid Anett Kontaveit ja Arina Sabalenka Wuhani finaalis, nüüd arvatakse neid olevat uute võitude künnisel. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Veebikülg Tennis.com võtab enne uue hooaja algust kokku 2022. aasta kõige põletavamad küsimused. Üks neist on selline: kellest võib saada slämmiturniiri uus võitja?

Võimalusi antakse kolmele nais- ja kolmele meestennisistile. Nimistusse kuulub ka Anett Kontaveit – tõsi, talle annab Tennis.com kolmest nö kandidaadist kõige vähem võimalusi.

Esimene tase: slämmivõit võimalik

Sellesse rühma kuuluvad Kontaveit ja 18-aastane hispaanlane Carlos Alcaraz. Anetti kohta on kirjutatud nii: “Eestlanna sügisene mängutase andis eelduse slämmiturniiri võiduks, kuid esialgu oli tema tasu pilet WTA finaalturniirile. Ka seal jätkas ta sarnases tempos, mis olid talle toonud Moskva ja Cluj Napoca tiitlid, ta võitis alagrupi ja jõudis finaali. Dmitri Tursunovi käe all on ta näidanud võitlusvaimu ja paranenud füüsilist ettevalmistust, kui ta võitis 10 nädalaga ligi 30 mängu. Tema eduteel on nüüd puudu ainult suure slämmi turniiri vägev tulemus, mida ta on võimeline saavutama juba Austraalias.”

Ka Alcarazi kohta kirjutatakse, et uus treener Juan Carlos Ferrero andis talle tugeva tõuke ning hispaanlasel õnnestus võita üks ATP turniir ja NextGen ATP finaalturniir. Kuna Alcaraz saab esimest korda slämmiturniiril asetuse, on tema võimalused suurenenud. Vähesed kogemused võivad talle vanemate, kuid pigem närviliste rivaalide vastu kasuks tulla.

Teine tase: suuremad võimalused slämmivõiduks

Sellesse rühma on Tennis.com paigutanud Leylah Fernandezi (Kanada) ja Matteo Berrettini (Itaalia).

Kanada teismelist toetab peaaegu igal pool publik, kuid pärast triumfimarssi US Openi finaali langes ta Indian Wellsis välja 4. ringis. “Võib vastu vaielda, et taolist võiduseeriat korrata on keeruline, aga Fernandezi vasturünnakutele rajanev stiil ei sõltu 50 äralöögist, et kontrollida mängu käiku. Temna teekond US Openil andis tunnistust erakordsest võitlusvaimust, mis haaras kaasa ka publiku. Kõik need elemendid kokku võivad tagada väga hea tulemuse.”

Berrettini on omapärasel kombel täpselt samal edetabelikohal (7.) Anett Kontaveidiga, kuid nii temal kui ka Fernandezil on juba olemas üks slämmiturniiri finaal. “Pärast 2019. aastal US Openil poolfinaali sai Berrettinist stabiilne slämmiturniiride mängija, kes on kuuest viimasest turniirist viiel jõudnud teise nädalasse. Kui ees poleks olnud Novak Djookovici, võinuks ta jõuda kaugemale ka Pariisis või US Openil, ent kogemuste lisandudes muutuvad tema võimalused serblase vastu üha paremaks.”

Kolmas tase: kõige suuremad võimalused slämmivõiduks

Selles kaheliikmelises rühmas on peaaegu need kaks tennisisti, kes on maailma edetabelis kõrgeima asetusega, ent slämmivõiduta. Peaaegu sellepärast, et meestest on Tennis.com toonud välja maailma 4. reketi Stefanos Tsitsipase (Kreeka), aga mitte kolmanda reketi Alexander Zverevi (Saksamaa). Naistest loetakse uue slämmivõitjana peapretendendiks maailma teist reketit Arina Sabalenkat (Valgevene). Tänavu jõudis Tsitsipas Pariisis finaali, Sabalenka aga kahel slämmiturniiril (Wimbledon ja US Open) poolfinaali.

“Tsitsipas juhtis Pariisi finaalis Novak Djokovici vastu kahe setiga ning oli servimas vastast auti, kuid temperamentne Kreeka staar ei leidnud rohtu vastase lõpuspurdile,” kirjutab Tennis. com. “Selle asemel, et uuesti sama proovida, mängis ta järgmistel kuudel tennist, mis oleks parem unustada. Nüüd oleks tal pärast hooajalõpu küünarnukilõikust aeg enda saatusega enam mitte mängida. Tsitsipas on piisavalt atleetlik uskumaks, et suurturniiri karikas on tema käeulatuses.”

Sabalenka ei olnud enne Wimbledoni jõudnud slämmiturniiridel kordagi 4. ringist kaugemale, seega on ta esimese sammu teinud ja Tennis.com-i arvates oli tema kaotus Fernandezile US Openi poolfinaalis lihtsalt tol päeval paremale mängijale allajäämine, mis valgevenelanna edasistele lootustele hoopi ei andnud. “Ta teab, et on jõudnud slämmivõidu künnisele,” kirjutab Tennis.com. “Kuigi koroonaviiruse põdemine rikkus tema mängu WTA finaalturniiril, on ta võitnud turniire kõigil väljakukatetel ja saanud jagu kõigist tippmängijatest. Hooaegade vaheline paus peaks tulema tema mängule pigem kasuks.”

scroll to top