fbpx
Close

Kaks Eesti mängijat Ortisei Challengeril: Lajal võitis avaringis, Glinka pääses põhiturniirile

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ortisei (Itaalia) Challenger 50 turniiril on Mark Lajal (ATP 219., mis on tema karjääri parim ranking) asetatud viiendana, kuid Daniil Glinka läbis kvalifikatsiooni ja pääses samuti põhitabelisse.

Lajal pidas täna juba esimese ringi mängu, kus alistas Kacper Žuki (Poola, ATP 373) 6:3, 6:4. Esimeses setis oli Lajal juba seisul 1:0 lähedal murdele, aga neli murdepalli jäi kasutamata. Seisul 4:3 Eesti esireket ikkagi murdis ja võitis avaseti. Teist setti alustas Lajal murdega, aga poolakas sai selle kohe tagasi. Otsustava murde tegi Lajal seisul 3:3. Lajali serv toimis hästi, ta lõi 7 ässa, sai esimest pallingut sisse 75% ja võitis esimeselt servilt 74% punktidest. Murdepalle realiseeris Lajal 7st 3, mis tähendab, et pärast nelja kasutamata jätmist tegi ta kõik murded esimesel katsel.

Lajali teise ringi vastane selgub teisipäeval.

Glinka sai kvalifikatsioonis kaks kolmesetilist võitu. Esmalt alistas ta 6:2, 3:6, 6:3 Peter Buldorini (Itaalia, ATP 1083.), kes sai korraldajailt vabapääsme, aga teises ringis Patrick Brady (Suurbritannia, ATP 825.) 4:6, 6:4, 7:5.

Põhiturniiril kohtub Glinka samuti kvalifikatsioonist edasi pääsenud Ryan Nijboeriga (Holland, ATP 488.). Glinka on pärast jõudsat tõusu edetabelis 548. ja sellega kindlalt Eesti teine reket. See mäng peetakse homme pärastlõunal.

Ortiseis on esimesena asetatud Abdullah Shelbayh (Jordaania, ATP 215.), kes kolm nädalat tagasi võitis USA-s Challenger 75 turniiri, kusjuures esimeses ringis alistas tookord Lajali.

scroll to top