fbpx
Close
PAF.ee

Kaia Kanepi murdis end Miamis põhiturniirile!

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi läbis Miamis edukalt kvalifikatsiooni ning kuna mängud on ühe vihmapäeva tõttu veninud, alustab ta ilmselt juba homme põhiturniiri esimest ringi.

Kanepi võitis edasipääsu otsustavas kohtumises suurema vaevata Timea Babosi (WTA 105.) 6:3, 6:4. Suurema vaevata sellepärast, et kuigi teise seti lõpp läks põnevaks, oli mängu kontroll kogu aeg Kanepi käes.

Eestlanna asus juhtima mõlemas setis, esimeses koguni 4:0. Babos sai murde tagasi, aga sellest poleks piisanud. Kuid Kanepi ei jätnud midagi juhuse hooleks ja murdis seisul 5:3 uuesti vastase pallingu ning lõpetas sellega seti.

Teises setis juhtis Kaia 4:1, aga Babos viigistas 4:4. Seisul 4:3 ei kasutanud Kanepi vastase servil 40:0 edu. Kuid eestlanna säilitas külma närvi, võitis oma pallingu ja siis murdis vastase servi ning ühe tunni ja 15 minutiga oli mäng lõppenud.

Kanepi lõi 3 ässa ja tegi 5 topeltviga, Babos vastavalt 3 ja 1. Ka esimese servi õnnestumisprotsent oli Kaial kehvem – vastavalt 56 ja 69%. Aga efektiivsus Kaial tunduvalt parem – ta võitis 86% esimese pallingu punktidest, kuid Babos vaid 60%, mis on kõvakattel esimese servi kohta üsna väike number. Murdepalle realiseeris Kanepi 13st 5 – tõesti, mäng võinuks isegi lühem olla – kuid lõpptulemust see ei mõjutanud.

Anett Kontaveit täna kindlasti ei mängi, sest Eesti aja järgi kell 20 alustavad alles Andrea Petkovic (Saksamaa) ja Amanda Anisimova (USA) talle vastase selgitamist.

scroll to top