fbpx
Close

Kaia Kanepi kohtub Madridi kvalifikatsioonis eakaaslasega

Kui Kaia Kanepi satub viimasel ajal harvemini mängima endaga samavanuste või vanemate tennisistidega, siis Madridi turniiri kvalifikatsiooni loos viis ta kokku Mandy Minellaga (Luksemburg), kes on samuti 33-aastane.

Maailma edetabelis kerkis Minella just sel nädalal esisajasse, ta tõusis kaheksa kohta ja on nüüd täpselt 100. Kanepi paikneb 79. kohal. Siiski on eakaaslased kohtunud varem vaid kaks korda: 2013 võitis Marrakechis Minella ja 2014 Biarritzis Kanepi. Mõlemad mängud peeti liivaväljakul.

Võrreldes Kanepiga on Minella karjäär lahja. Päris WTA turniiri ta võitnud polegi, sest WTA 125 000 loetakse sarnaselt ATP süsteemiga Challengeriks. Sellise turniiri võitis Minella 2016. aastal Bolis. Maailma edetabelis on tema parim koht olnud 66., kuid erinevalt Kanepist pole Minellat keegi ohustanud Luksemburgi esireketi tiitlit võtmast. Sel kevadel on Minella mänginud enda kohta tavalisest veidi paremini, näiteks Stuttgardis läbis ta kvalifikatsiooni, kus võitis ka Vera Zvonarevat (Venemaa). Äsja Praha turniiril kaotas Luksemburgi tennisist teises ringis.

Kanepi ja Minella kohtuvad homme Madridis järjekorras kolmandas mängus, esimene matš algab samal platsil kell 13. Nii võib mängu alguse kellaajaks pakkuda 16-17. Kui Kaia võidab, siis järgmine vastane on kas Aleksandra Krunic (Serbia, WTA 63.) või Kristyna Pliškova (Tšehhi, 85.). Kahe võiduga pääseb põhiturniirile.

scroll to top