fbpx
Close

Kaia Kanepi jõudis Moskvas kindlalt põhiturniirile

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepil ei olnud esmaspäeval Moskva turniiri kvalifikatsiooni otsustavas ringis raskusi Tereza Martincova (Tšehhi, WTA 128.) alistamisega 6:2, 6:3.

Võis karta, et Martincova on Kaiale ohtlikum vastane, aga eestlannal probleeme ei tekkinud. Esimeses setis asus Kanepi kiirelt kahe murdega ette 3:0. Kuigi vastane sai siis ühe servigeimi tagasi, läks Kaia ikkagi veenvalt oma teed. Martincova võitis esimeses setis vaid ühe oma pallingugeimi.

Teine sett algas tasavägisemalt ja seisuni 3:3 hoidsid mõlemad oma servi. Siis aga Kanepi taas murdis ja viimaseks jäänud geimis tegi seda koguni nulliga.

Kanepi lõi ühe ässa ja tegi kaks topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent oli 62 ja ta võitis 74% esimese pallingu punktidest. Kui Kaia teenis oma mõlemal servil kokku 2/3 punktidest, siis Martincova jäi oma servil alla 50 protsendi (47st 22). Murdepalle realiseeris Kaia lausa uskumatult 5st 5!

Veel ei ole kvalifikatsioonist edasi jõudnud mängijaid tabelisse loositud, sest mõned kohtumised alles kestavad. Kõige tugevam mängija, kellega kvalifikatsiooni võitja võib avaringis kokku minna, on kaheksandana asetatud Jekaterina Aleksandrova (WTA 38.).

Moskvas osaleb kolm maailma esikümne mängijat, kes kõik on avaringis vabad (tabelisse loositi 28 mängijat, neli kõrgema asetusega pääsesid otse teise ringi). Need on Elina Svitolina (Ukraina, WTA 4.), Kiki Bertens (Holland, WTA 8.) ja Belinda Bencic (Šveits, WTA 10.), kes siiski sai korraldajailt vabapääsme põhiturniirile. Varem oli juttu, et Bencic alustab kvalifikatsioonist, aga talle “anti armu”, ehkki jäi turniirile ülesandmisega hiljaks.

scroll to top