fbpx
Close

Kahju: Kaia Kanepi kaotustejada sai jätku

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi on nüüd alates jaanuari keskpaigast kaotanud seitse mängu järjest ja midagi ei aidanud ka fakt, et täna Madridi WTA 1000 turniiri avaringis oli tema vastane maailma 318. reket Irene Burillo Escorihuela (Hispaania).

Eilses eelvaates jäi märkimata, et umbes kümme kuud tagasi kaotas Burillo Escorihuela Haagi turniiril 3:6, 2:6 Maileen Nuudile ja kuna seegi mäng peeti saviliivaväljakul, pidanuksid Kaia šansid olema lausa 99-protsendilised. Hispaanlanna on nüüdseks kosunud ja mängis kodus, ent ka see poleks pidanud tähendama, et Kaia kaotab. Kuid juba esimestest geimidest peale oli näha, et Kaia ründelöökide õnnestumisprotsent on täna madal, isegi parimaid šansse ei kasutanud ta mõnikord ära.

Esimese seti lõpus teenis Kaia esimesena murde, kuid 5:4 edust ei piisanud, sest vastane murdis kohe tagasi. Tie-break’is juhtis Kaia õnneks algusest lõpuni ja kuigi seisul 6:2 ta jättis kasutamata kolm settpalli, sai ta neljanda kätte. Kuid mäng ei olnud endiselt veenev ja selle tunnistuseks võitis Burillo Escorihuela 40 minutiga teise seti 6:2. Kolmandas setis näis Kaia tõmbavat siiski pikema kõrre, kui ta seisul 1:1 päästis neli murdepalli ja siis ise murdis seisuks 3:1. Aga visalt kaitsnud ja kõrgete pallidega Kaia elu raskeks teinud vastasele oli juba appi tulnud ka Madridi 30-kraadine kuumus. Kaia väsis üha rohkem ja kaotas 7:6, 2:6, 4:6.

Peamine probleem oli täna ikkagi ründelöökide efektiivsus. Kui vastane suhteliselt harva ründama pääses, lõpetas ta punkti peaaegu alati äralöögiga, aga Kaia võib-olla ei kasutanud selliseid võimalusi isegi 50%, ehkki punkte võis saada ka hispaanlanna eksimuse kaudu. “Täna ta ei löönud tihti ära isegi lühikesi palle platsi keskelt,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. “Ja muidugi liikumine. Nii kui ta jooksu pealt pidi lööma, ei saanud Kaia jalgu paika ja polnud rünnakuks valmis.”

Kanepi võitis ässad 6:0 ja sai esimeselt pallingult 67% punktidest hispaanlanna 64% vastu, kuid jäi üllatavalt kindlalt 42% vs 61% alla teiselt servilt teenitud punktidega. Murdepalle realiseeris Kanepi 7st 2 ja vastane 12st 5.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top